Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Messenger’ın Snapchat’ten esinlendiği filtreleri nasıl kullanılır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Messenger’ın Snapchat’ten esinlendiği filtreleri nasıl kullanılır?
Messenger’ın Snapchat’ten esinlendiği filtreleri nasıl kullanılır?

Dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu Facebook, bir kez daha Snapchat’in karakteristik özelliğinden esinlenerek Messenger uygulamasını güncelledi.

Geçtiğimiz Salı günü yeni bir Facebook Messenger güncellemesini uygulama mağazalarına veren şirket, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi kullanıcıların yüzünde çeşitli maskeler kullanarak eğlenceli fotoğraf ve videolara çekebilmeyi mümkün hale getirdi. Yüz maskeleri, fotoğraf filtreleri ve yapışkanlar da artık Messenger’a dahil edildi.

Facebook’un böyle bir güncelleme vermesinin sebeplerinden birisi, kullanıcıların başka uygulamalar üzerinden filtre ve maske düzenlemeleri yapması olarak gösteriliyor. Messenger’ı kullanan kişilerin başka uygulamalarla vakit kaybetmesini istemeyen Facebook, Snapchat’ten aşina olduğumuz özelliği neredeyse birebir kopyaladı. Tabii ki farklı maske efektleriyle.

Messenger’daki eğlenceli maskeler nasıl kullanılır?

Öncelikle Facebook Messenger uygulamasının son sürümüne güncelleme yapmanız gerekiyor. Ardından uygulamayı açarak filtre ve maske özelliklerini denemek istediğiniz herhangi bir arkadaşınızın ismine dokunun. Sol alt köşedeki kamera butonuna basın ve karşınıza çıkan yuvarlak daireye dokunun. Hepsi bu kadar! Eğer bu yuvarlağa bir kere dokunursanız fotoğraf çekebilirsiniz. Basılı tuttuğunuz takdirde ise video kaydı başlayacaktır.

Facebook şirketi Snapchat’ten esinlenmeye devam ediyor

Facebook’un bünyesine kattığı WhatsApp ve Instagram uygulamaları son dönemde aldığı güncellemelerle Snapchat’in özelliklerini bir bir kopyalıyor. En son Instagram’a verilen güncellemede Snapchat’in “Hikayeler” özelliği de uygulamaya eklenmişti. Artık Instagram üzerinden de 24 saatlik sürenin ardından kaybolan fotoğraflar paylaşabilmek mümkün hale gelmişti.

Messenger’ın Snapchat’ten esinlendiği filtreleri nasıl kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Steam’de Türk Lirası Dönemi – Kampanya İlk Bilim Kadınları Sahibinden seri ilan sitesi İlanSet hizmetinizde! PowerPoint Slaytlarını Video Yapma ArmA  Strateji Oyunu ile Askeri  Taktik Geliştirme Online Eğitim Dökümanlarında Kalite

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır