Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Messenger’in gizli mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır?

Ana Sayfa » İnternet » Messenger’in gizli mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır?
Messenger’in gizli mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya ağı Facebook, tüm Messenger kullanıcıları için gizli mesajlaşma özelliğini yayınladı. Eğer gizlilik takıntınız varsa, arkadaşlarınızla yüksek güvenlikli şifreleme yöntemiyle mesajlaşmak istiyorsanız bu özelliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta uygulamaya dahil edilen bu yenilik, toplam 900 milyon Messenger kullanıcısını ilgilendiriyor. Facebook yöneticileri dahil hiç kimsenin okuyamayacağı bir şifreleme yöntemiyle gönderilen mesajları sadece alıcı okuyabiliyor. Hatta hükümet yetkilileri bile bu mesajlara erişim hakkına sahip değiller. Hem iOS, hem de Anbdroid için kullanılabilir hale gelen bu özelliği nasıl kullanacağınızı öğrenmeye hazır mısınız?

Facebook Messenger’da gizli mesaj göndermek

  • Facebook Messenger uygulamasını son sürüme güncelleyin. Eğer uygulama güncel değilse bu özellikten faydalanamazsınız.
  • Gizli mesajlaşmak istediğiniz kişiyi listeden seçin. Açılan yazışma ekranının sağ üst köşesindeki (i) işaretine dokunun.
  • Açılan listeden “Gizli mesajlaşma“yı seçin.
  • Açma / kapama durumunu “Açık” olarak değiştirin.

Hepsi bu kadar! Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus şu: Oluşturduğunuz gizli sohbeti yalnızca halihazırda kullandığınız telefon üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Örneğin PC’de oturum açtığınızda bu mesajları görebilmeniz mümkün olmayacaktır. Ayrıca bu gizli mesajlaşma özelliğini her kullanıcı için özel olarak aktif hale getirmeniz gerekiyor. Gizli mesajlaşmanın aktif olup olmadığını, karşı taraftaki kullanıcının profil resminin üzerindeki kilit işaretinden anlayabilirsiniz. Yine aynı özelliği kullanarak Snapchat‘te olduğu gibi bir süre sonra silinen mesajlar gönderebilmeniz de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Messenger’in gizli mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hangi Download Programı Kullanılmalı – Öneri Hala daha kullandığımız antik Yunan icatları iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır? Turkcell Hangi Tarifede Olduğunu Öğrenme Artık Balıklarda Araba Sürebiliyor Çiftçi Robotlar ve Çevre Dostu Çözümler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır