Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

MacBook Batarya Süresini Uzatmak

Ana Sayfa » Bilgisayar » MacBook Batarya Süresini Uzatmak
MacBook Batarya Süresini Uzatmak

MacBook için son macOS Sierra betası yayınlandı ve 10.12.3 sürümüyle birlikte programın batarya menüsüne ‘Ekran Parlaklığı’ seçeneği eklendi. MacOS Sierra’da bunu aktif ettiğinizde, ekran parlaklığı yüzde 75’in üstüne çıktığında uyarı geliyor ve eğer ayarlıysa, otomatik olarak parlaklık daha alt seviyelere düşürülüyor.

Apple, batarya sorunu yaşayan MacBook kullanıcılarına bunu önerirken, bir diğer deyişle açıklamak gerekirse ekranın parlaklık oranının yüksek olması, bataryanızı da çok daha hızlı şekilde tüketiyor. MacOS Sierra bu özelliğiyle muhtemelen MacBook sahiplerinin epey işine yarayacak.

Bilindiği gibi Apple tarafından MacBook Pro büyük iddialarla tanıtılmıştı ve batarya ömrünün de son derece başarılı olduğu söylenmişti. Buna rağmen ciddi sayıda ürün kullanıcısı, MacBook Pro’dan şikayetçi oldu ve test sonuçlarında cihazın başarılı olamadığını dile getirdi. MacBook Pro devamlı olarak batarya konusunda hayal kırıklığı yaratınca, Apple da son olarak çareyi macOS Sierra’ya ekran parlaklığı uyarısı özelliği koymakta buldu.

MacOS Sierra nedir?

MacOS Sierra, aslında iOS’ta yer alan Siri uygulamasının Mac işletim sistemlerindeki sürümü. Artık Siri’yi bilgisayarlarda da kullanmak mümkün ve kendisi size işletim sisteminizde her konuda yardımcı oluyor, yeri geldiğinde uyarılarda bulunuyor ve sizin yerinize arkadaşlarınızla mesajlaşmalarınızı dahi yürütebiliyor.

Mac platformunda kullanabileceğiniz Siri, aynı zamanda dosyalarınızın yerini buluyor, müzik çalıyor, hava durumu raporu veriyor ve son olarak da, bahsettiğimiz üzere ekran parlaklığında düzenlemeler yapıyor.

MacBook Batarya Süresini Uzatmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Android Telefonlarda Video İndirme Bilgisayar Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri Teknoalem Arama Motorlarına Kayıt Google Chrome V 1.0 Çıktı Silindir Biçiminde Güneş Enerjisi Panelleri. Gmail’de Spam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır