Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mac Bilgisayarları Hızlandırma Yolları

Ana Sayfa » Bilgisayar » Mac Bilgisayarları Hızlandırma Yolları
Mac Bilgisayarları Hızlandırma Yolları

Apple tarafından üretilen Mac serisi bilgisayarlar, diğer işletim sistemlerine oranla daha kararlı ve hızlı çalışmaları ile ünlüdür. Fakat zaman içerisinde hem kullanıma hem de işletim sistemine bağlı olarak Mac bilgisayarlar da yavaşlama görülebiliyor.

mac bilgisayar tüyoları

Bu yazımızda Mac bilgisayarlar nasıl hızlandırılır, Mac bilgisayarları hızlandırma yolları, Mac bilgisayar tüyoları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Mac Bilgisayarlar Nasıl Hızlandırılır?

Mac serisi bilgisayarlar da dahil olmak üzere tüm işletim sistemlerinde basit ama etkili olan ilk uygulama bilgisayarın yeniden başlatılmasıdır. Özellikle iş yerleri ve ofislerde sürekli açık bırakılan bilgisayarlar hem performans hem de verim açısından düşüş yaşamakta. Bu nedenle uzun süredir açık olan bilgisayarınızı kapatıp bir süre kullanıma ara vermeniz yararlı olabilir.

İkinci önerimiz ise gereksiz uygulamalar üzerine. Özellikle uzun süredir kullanmadığınız ya da o an gerekli olmayan uygulamaları Dock üzerinden kapatabilir ya da uygulamayı tamamen kaldırabilirsiniz. Ayrıca Windows bilgisayarlarda olduğu gibi Mac serisi bilgisayarlarda da başlangıç uygulamaları bilgisayarın geç açılmasına ve geç cevap vermesine neden olmaktadır. Sistem Tercihleri > Kullanıcı ve Gruplar > Oturum Açma Öğeleri üzerinden gerekli olmayan başlangıç uygulamalarını kapatabilirsiniz.

Sürekli çalışan uygulamaların bir kısmı gereksiz yere işlemciyi yormakta ve bilgisayarın daha yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Uygulamalar üzerinde yer alan Etkinlik Monitörü ile bilgisayarınız da çalışan uygulamaları takip edebilir ve gerekli olmayanları durdurabilirsiniz. Ayrıca diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi Mac serisi bilgisayarlarda da SSD kullanımı büyük oranda yarar sağlayacaktır.

Mac Bilgisayarları Hızlandırma Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kol Saatlerinizi Akıllı Saatlere Çevirin ! Betonun Donmasında Gerçekleşen Kimyasal Reaksiyonlar Teknoloji ve Tasarım Arasındaki İlişki Google VE Hizmetleri Arnica Süpürgeleriniz İçin özel Servis Hizmeti Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır