Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mac Bilgisayarlarda USB Belleğe Nasıl Format Atılır

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Mac Bilgisayarlarda USB Belleğe Nasıl Format Atılır
Mac Bilgisayarlarda USB Belleğe Nasıl Format Atılır

Uzun süredir Windows sürümlerini kullanan ve henüz yeni, yeni Mac bilgisayarlara alışmaya başlayan kullanıcılar için hem uzantılar hem de kullanım şekilleri bazı tatlı zorluklar çıkarabilir. Mac bilgisayarlar da USB belleklerin çalışabilmesi için gerekli olan FAT formatı, alışkın olmayan kullanıcıların zorlanmasına neden olmaktadır.

mac bilgisayarda usb bellek tanıtma30

Bu yazımızda mac bilgisayarlarda flash bellek kullanımı, mac bilgisayarda flash belleğe format atma, mac bilgisayar formatlama gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Çoğunlukla küçük boyutlarda dosyaların depolanması ve taşınması konusunda kullanılan ve bizlere büyük kolaylıklar sağlayan USB bellekler, zaman içerisinde hem kullanıma hem de dış etkenlere bağlı olarak yeterli performansı gösteremeyebilir. Bunun için USB belleğin formatlanması etkili bir çözüm olabilmektedir.

Mac Bilgisayarda USB Belleğe Nasıl Format Atılır

Mac kullanıcıları için USB belleği çalıştırma FAT formatı yüzünden sorun yaratabilir. Bu gibi bir sorun ile karşılaşılması durumunda USB belleğe format atmak veya biçimlendirmek zorunluluk haline gelebilir. USB belleğinizi Mac bilgisayarda biçimlendirebilmek için aşağıda yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

İlk olarak USB belleği bilgisayara takın ve Finder üzerinde uygulamalar klasörüne girerek İzlenecler klasörünü açın. Burada disk izlencesi sekmesine tıkladıktan sonra sol kısımda yer alan bağlı USB belleği seçin. Daha sonra üst kısımda yer alan sil seçeneğine tıklayın ve biçimlendirme işlemini başlatın. Eğer USB belleğinizi OSX ve Windows platformlarında kullanmak istiyorsanız ExFat ya da MS- DOS seçeneklerinden birini tercih edin.

Mac Bilgisayarlarda USB Belleğe Nasıl Format Atılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tictoc Nedir? Nasıl Kullanılır? Hangi Araba Markası Nerede Üretiliyor , Hangi Ülke ? BigDog:En Gelişmiş Dört Ayaklı Robot Soğan neden ağlatır ? Resimlerinize Parlayan Güneş Efekti Vermek [ Photoshop ] Ünlü Bilim Adamlarının Resimleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır