Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

MAC Bilgisayarlarda Siri Dönemi

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » MAC Bilgisayarlarda Siri Dönemi
MAC Bilgisayarlarda Siri Dönemi

Türkçe desteği olmaması nedeniyle ülkemizde yeteri kadar kullanılamayan Siri, Apple tarafından geliştirilen ve iPhone’larda kullanılan kişisel bir asistan görevi görmektedir. Apple, oldukça ilgi çeken asistanını MAC bilgisayarlarda da kullanmak için yeni bir patent duyurusu yaptı.

siri ve mac

Bu yazımızda Siri nedir, Apple siri uygulaması, MAC bilgisayarlarda Siri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Mac Bilgisayarlarda Siri Dönemi

Apple tarafından iPhone’larda kullanılması için hazırlanan ve kişisel bir asistan görevi gören Siri, iPhone’dan sonra MAC modellerinde de kullanılmak üzere hazırlanıyor. Apple Insider tarafından sızdırılan bir bilgiye göre bilgisayarlar için patenti alınan Siri’nin yakın bir gelecekte bu platformda kullanılabileceği belirtiliyor.

Patent başvurusunda göre Siri’nin Dock veya masaüstünde bir ikon olarak yer alacağı sesli komutlar ile kontrol edilebileceği ve verilen komutları yerine getirebileceği görülüyor. Özellikle tekno bloglarda ve diğer platformlarda Siri’nin Mac’e adapte edilebilmesi durumunda yeni bir dönemi başlatacağı ve kullanıcılar açısından önemli bir avantaj sağlayacağı öngörülüyor.

Bilgisayarların, tablet ve akıllı telefonlara rağmen halen en önemli iletişim araçlarından birisi olduğu düşünülürse Siri’nin daha uzun bir süre bilgisayarların varlığını devam ettirmesine destek olacağı düşünülüyor. Örneğin tam anlamıyla uyum sağlamış bir uygulamanın bilgisayar üzerinde yapamayacağı herhangi bir şey yok gibi görünüyor. Bir film izlerken ya da herhangi bir araştırma yaparken kişisel asistanınızın size yardımcı olması hem zaman hem de kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır.

MAC Bilgisayarlarda Siri Dönemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

1and1ile Domain Sorgulama ve Kayıt Android Telefon Güvenliği Nasıl Sağlanır? İnstagram’ın En Büyük Problemi Ne? CEO Açıkladı Moda Hakkında Aradığınız Herşey DekorVİTRİN’de İnternet Hızı Nasıl Test Edilir, Artırılır? Seo’da Başarının Üç Önemli Anahtarı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır