Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mac Bilgisayarlara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Mac Bilgisayarlara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?
Mac Bilgisayarlara Fotoğraf Nasıl Aktarılır?

Diğer işletim sistemlerinden farklı olarak kendine özgü bir yapısı bulunan Mac bilgisayarlara çektiğiniz fotoğrafları aktarmak sandığınız dan çok daha kolay. Daha önce İPhoto ile aktarılan fotoğraflar artık çok daha basit bir yollara aktarılabilmekte.

os x önizleme uygulaması

Bu yazımızda İPhoto nedir, Mac bilgisayarlara fotoğraf aktarmak, Mac bilgisayara nasıl fotoğraf aktarılır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Mac işletim sistemi kullanıcıları farklı cihazlar ile çektikleri fotoğrafları İPhoto ile bilgisayarlarına aktarmaktaydı. Fakat Mac ve İOS arasında eşzamanlama yapan iCloud ile bu sorun ortadan kalktı. Hem Mac hem de İOS kullanıcıları, fotoğraf ve videoları Bulut sistem ile iki farklı arayüz üzerinden aktarabilmekte. Ancak diğer cihazlara sahip olan kişiler için halen aktarım sorunu devam ediyor.

OS X işletim sistemi üzerinde İPhoto alternatifi olarak kullanabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmakta. Bunlardan ilki ve en önemlisi OS X’in önizleme uygulamasıdır. Bu önizleme uygulaması ile farklı fotoğraf makinesi ya da diğer akıllı cihazlar da bulunan fotoğraf ve videolar, Mac bilgisayara kolaylıkla aktarılabilmekte.

OS X Önizleme  Uygulaması ile Dosya Aktarımı

Öncelikle önizleme uygulamasını çalıştırın. Daha sonra fotoğraf ve video aktaracağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayın. Bağlantıyı sağladıktan sonra önizleme uygulaması üzerinde Dosya menüsünü açın ve bağlantıyı sağladığınız cihazın ismini kullanarak aktar seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan pencere de Mac bilgisayarınıza bağladığınız cihaz da yer alan fotoğraf ve videolar çıkacak. Bu dosyalardan dilediğinizi Mac bilgisayarınıza hedef göstererek aktarabilirsiniz.

Mac Bilgisayarlara Fotoğraf Nasıl Aktarılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp’ta hareketli GIF nasıl gönderilir? Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır? Teknolojinin Yeni Suç Türleri Üzerindeki Etkisi Alexander Graham Bell Hayatı ve Çalışmaları E-Book Reader Nedir Hangi Reader Tercih Edilmelidir? Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır