Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mac Bilgisayarı Windows İşletim Sistemi ile Kullanmak

Ana Sayfa » Bilgisayar » Mac Bilgisayarı Windows İşletim Sistemi ile Kullanmak
Mac Bilgisayarı Windows İşletim Sistemi ile Kullanmak

Bugün kullanıcı sayısı Windows kadar olmasa da büyük bir kitleye hitap eden Mac, bazen ihtiyaçlarınızı yeteri kadar karşılamayabiliyor. Bir Mac bilgisayarı Boot Camp ile Windows’a dönüştürmek oldukça basit.

Bu yazımızda Mac bilgisayarı boot camp ile windows’a dönüştürme, mac’e windows kurma gibi konulara değineceğiz.

boot camp windows

Boot Camp Mac kullanıcılarının bildiği ve MacOS X’de aşina olduğu bir program. Temel olarak Mac’e Windows işletim sistemi kurmayı sağlayan bu program basit birkaç adım ile size yardımcı olabilir. Programa ulaşmak için Uygulamalar – İzlenceler kısmında yer alan Boot Camp Yardımcısına tıklamanız yeterli.

Boot Camp ile Windows Kurulumu

Boot Camp Windows disk kalıbı dışında Windows DVD sahiplerine kolay kurulum imkanı tanımaktadır. İşleme başlamak için ilk olarak DVD’yi sürücüye yerleştiriyor ve Uygulamalar – İzlenceler yolunu izleyerek Boot Camp Yardımcısına ulaşıyoruz. Programa girdiğimizde ilk olarak tanıtım yazıları ile karşılaşıyorsunuz. Burada gerekli bilgiler aldıktan sonra bilgisayarın Windows ile  uyumlu çalışabilmesi için gerekli yazılımları Apple üzerinden indirmeyi kabul ediyor ve sonraki aşamaya geçiyoruz.

Kabul ettiğimiz indirme tamamlandıktan sonra bunları bir CD ya da DVD’ye yazarak güncel halde kurulum sonrasında kullanabilirsiniz.

İkinci adımda karşınıza çıkacak olan menü’de kurulum için gerekli diski seçerek ilerliyoruz. Burada Windows için ikinci bir bölüntü yaratabilir, Mac HD’yi kullanabilirsiniz. Windows kurulumu yaklaşık 20 GB’lık bir alanı işgal edecektir.

Üçüncü aşamada yukarıda ki ayarları tamamladıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılacak ve kurulum başlayacaktır. Kurulum esnasında sizden istenecek bilgileri girmeniz kurulumun tamamlanmasını sağlayacaktır. Kurulumun sona ermesi ve bilgisayarın tekrar başlatılmasıyla birlikte sıradaki işlem Windows Destek Yazılımlarının kurulması olacak. Bunun için indirdiğimiz dosyalardaki setup.exe dosyasını çalıştırmamız gerekiyor.

Boot Camp gerekli olan tüm yazılımları yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatacaktır. MacOs’a geçmek ya da MacOs’dan Windows’a dönmek ise oldukça basit. MacOs’da Sistem Tercihleri – Başlangıç sekmesinden bilgisayarınızın başlatılmasını istediğiniz sistemi seçebilirsiniz. Windows’ta ise Denetim Masasında yer alan Boot Camp uygulamasını çalıştırarak dilediğiniz seçeneği belirleyebilirsiniz.

Keyifli kullanımlar dileriz.

 

Mac Bilgisayarı Windows İşletim Sistemi ile Kullanmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Klasisizm Akımı Özellikleri , Temsilcileri ve Türk edebiyatındaki Yeri 11.sınıf TeknoAlem.Org Pokemon Go’da Yenilikler ReadyBoost Küçük Ama Önemli İcatlar ve Mucitleri Missing link found Google Logosu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır