Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Lenovo EM Nedir, Lenovo Energy Management Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Lenovo EM Nedir, Lenovo Energy Management Nasıl Kullanılır?
Lenovo EM Nedir, Lenovo Energy Management Nasıl Kullanılır?

Lenovo tarafından üretilen dizüstü bilgisayarlarda yer alan EM, yani Lenovo Enerji Yönetimi, pek çok kullanıcı tarafından kafa karıştırıcı içeriğe sahip olması nedeniyle tam anlamıyla kullanılamıyor. Lenovonun pil kullanımını kullanıcı odaklı hale getirmek için hazırladığı bu aracın nasıl kullanıldığı hakkında yazımızda bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazıda lenovo energy management nedir, em nasıl kullanılır, hangi ayarlar yapılmalıdır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

lenovo enerji yönetimi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Lenovo enerji yönetim aracı, dizüstü bilgisayarların pil ömrünün kullanıcı odaklı olması ve uzun süreli kullanılabilmesi için tasarlanmıştır. Araçta yer alan ayarlar ile dizüstü bilgisayarınızı tam verim ile kullanabilirken, pilden uzun süre fayda sağlayabilirsiniz. Aşağıda Lenovo Enerji Yönetim aracında yer alan ifadelerin ne anlama geldiği hakkında bazı bilgiler yer almaktadır.

Güç Tasarrufu

Güç tasarrufu modu ile pil kullanım sürenizi uzatabilirsiniz. Fakat bu ayardan tam verim alabilmek için yüksek performans isteyen pek çok oyun ve programdan feragat etmeniz gerekmekte.

Dengeli – Yüksek Performans

Menüde yer alan bu iki ayardan ilkinde pil ömrü ve performans arasında dengeli bir seçim yapabilirsiniz. Bu modu seçmeniz durumunda orta düzey bir performans alabileceksiniz. Yüksek performans ise pil ömrü yerine performans odaklı çalışmaktadır.

Lenovo Dinamik Grafiği

Bu moda görüntü ve performans anlamında en uygun ve üst düzey seçim otomatik olarak yapılmaktadır.

Lenovo Energy Managementte Yer Alan Diğer Modlar  

Maksimum Pil Ömrü: Bu moda pilinizin günlük şarj süresi üzerinde ayarlama yapabilirsiniz. Bu modu seçmeniz durumunda şarj sırasında piliniz %100’e kadar dolacak ve gün içerisinde daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

En İyi Pil Durumu: Bu moda ise piliniz ortalama %50 düzeyine kadar şarj edilmekte ve pilin daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Tozu Temizleme: Sistemin genel çalışma prensibi, normal fan hızının birkaç kademe yükseltilmesine ve fan çevresinde bulunan tozların arındırılmasına dayanmakta.

Sabit Disk Güç Tasarrufu: Varsayılan olarak seçili olan bu mod sabit diskin kullandığı gücün azaltılmasına ve bilgisayarın daha uzun süre kullanılmasına yarıyor.

Lenovo EM Nedir, Lenovo Energy Management Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Klimalı Klavye Serinletiyor. Kaybolan ya da Çalınan Telefon Nasıl Bulunur? Html Türk Bayrağı Kodları Windows Açılışında Açılan Programlar Nasıl Kapatılır? Windows’u Baştan Sona Değiştirin – Kişiselleştirme Rehberi 2020 Dünyanın En Çok Kazanan Telefon Üreticileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır