Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Laptop Soğutucular ve Etkileri

Ana Sayfa » Bilgisayar » Laptop Soğutucular ve Etkileri
Laptop Soğutucular ve Etkileri


Dizüstü bilgisayarınızı kucağınıza alıp rahat rahat kullanamıyor musunuz?

Dizüstü bilgisayarlardaki sabit disk, RAM, işlemci gibi bilgisayarı oluşturan temel bileşenlerin masaüstü bilgisayara nazaran dar bir alanda toplanması bilgisayarınızı ısıtacaktır doğal olarak sizi de…

İhtiyacınız olan soğutucular, ısınma ve ses problemine engel olmak amacıyla cihazın fanına ek olarak dışarıdan soğuk hava aktaran aksesuarlardır. Laptop fanının yetersiz kaldığı durumlarda takviye amaçlı kullanılır.

Kaliteli bir soğutucu, dışarıdan aldığı soğuk havayı bilgisayarınıza vererek sistemin normal sıcaklık değerlerinden yukarı çıkmasına izin vermez. Bu durum bilgisayarın performansını etkilerken aynı zamanda donanımsal birtakım sorunları ortadan kaldırıyor.
Bilgisayarınıza uygun soğutucuyu almak için bilgisayar fanının bulunduğu konuma, bilgisayardaki ısınan noktalara, soğutucunun çıkardığı ses miktarına, soğutucunun yapıldığı malzemeye dikkat edilmelidir. Soğutucu alüminyum tabanların daha yüksek performans sergilediği kullanıcıların yorumları arasında.

Kimler Kullanmalıdır?

• İşlemciyi zorlayacak yazılımlar ile ofiste çalışanlar
• Saatler boyunca video, film izleyenler
• Saatlerce Oyun oynayanlar
• Çok sıcak ortamlarda bilgisayar kullananlar

İşlemcinin aşırı ısınmasından kaynaklanan bu işlemleri sık tekrarlayanlar bilgisayarı sert zeminlerde kullanmaktan kaçınmalı ve dizüstü soğutucu kullanmalıdır.

Laptop Soğutucular ve Etkileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’un İnsan Sağlığı Üzerinde Etkisi Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ABD’li bilim insanları görünmezliği gerçek hayata taşıyorlar. Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır? Stetoskop ve Kullanım Alanları Modern çağın mucidi: Tim Berners Lee

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır