Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Laptop Şarj Süresini Artırmak

Ana Sayfa » Bilgisayar » Laptop Şarj Süresini Artırmak
Laptop Şarj Süresini Artırmak

Bilgisayar çağımızın en gerekli aleti durumundadır.Özellikle de gezen kişiler için taşınabilir bilgisayarlar..

Taşınabilir bilgisayarların en büyük sorunu şarj süresinin max 3-4 saat dayanmasıdır.Laptop üreticileri yaptıkları yeni sistemlerle bu şarj sürelerini uzatacaklarını bildirdiler.Sevindirici bir haber ancak ne zaman üretilir bu laptoplar malesef bilemiyoruz.

Her neyse sizelere bugunkü yazımızda laptoplarınızın şarj süresini nasıl artırbileceğimizi anlatacağım

İlk olarak laptopumuzu aldıgımızda 12 saat boyunca laptopunuzu şarj edin. Eğer laptopunuz sabit bir yerde ise bataryasını çıkartın direk şarj kablosunu laptopunuza bağlayın bu sayede laptopunuzun bataryasını eskitmemiş olacaksınız laptopunuz direk fişten çalışıcak.

Laptopunuzun üreticsinin (toshiba,sony,acer,hp,lenova vs) ürettiği güç menejer programlarını mutlaka kullanın.Örneğin acer ın ePower Menager adlı güç programı bulunmaktadır.

Bu programlar yardımıyla laptopunuzun kullanmadıgınız card okuyucu,usb slotlar,Lan,wireless gibi donanımlarını devre dışı bırakarak şarj sürenizi artırabilirsiniz.Ayrıca Lcd arka ışığınızı da azaltabilirsiniz,Lcd arka ışığı gece %60 gündüz ise &80 idealidir duruma göre kendinize göre aayarlayabilirsiniz.Ayrıca bu programlar yardımıyla CPU hızınızı da ayarlayabilir şarjınızın uzun gitmesini sağlayabilirsiniz.Cpu hızı nız medium da iken cpu fanları daha az çalışır ve daha az enerji tüketirler.

Bunların dışında defrag yani disk birleştirme programlarıyla yada wındowsun disk birleştirme menüsünden laptopunuzun harddiskini birleştirin, birleştirin ki laptopunuzun dosyaları hdd nızdekı bır bolumde olsun laptop aradıgı dosyayı bulmak ıcın cok zorlanmasın şarj süresi uzun gitsin

Laptopunuzun bataryasını çıkartıp hafif kolonyalı bir pamuk yada mendil le bataryadaki güç dişlerini hafifçe ovunuz böylece elektrik akımının geçtiği yerdeki tozu alır daha hızlı daha rahat elektrik akımının geçmesini sağlayabilirsiniz

Laptop Şarj Süresini Artırmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Leptop 03 Mayıs 2009

[…]

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Oyun Davetleri Nasıl Engellenir Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Windows 8’de Dokunmatik Ekran Nasıl Kapatılır Rosetta – Philae Kuyruklu Yıldız Keşfi iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır? Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır