Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kripto Para? Nedir En Popüler Kripto Para

Ana Sayfa » Teknoloji ve Tasarım » Kripto Para? Nedir En Popüler Kripto Para
Kripto Para? Nedir En Popüler Kripto Para

Kripto para nedir? En popüler kripto para birimi nedir? sorularını sizler için bu yazımızda cevaplandıracağız. Son dönemde Facebook’un da bu sektöre girmesiyle birçok kullanıcının kafasında kripto paraların ne olduğu sorusu dolaşmaktadır. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in de kripto paralarda gelecek gördüğünü ve Facebook’a ait özel kripto para birimi oluşturduğunu görünce işin ciddiyetini anlayabiliyoruz.

Kripto Para Nedir?

Kripto paralar satın alma veya takas işlemlerinde kullanılan tamamen dijital olan paralardır. Bu paraları normal paralardan farklı kılan ikinci özelliği ise takip edilemiyor olmasıdır. Tamamen şifreli bir şekilde işlemler gerçekleştiği için kimin kime para gönderdiği kimse tarafından anlaşılamamaktadır. Bu para birimleri herhangi bir fiziksel paraya tekamül etmez. İçerdiği kriptoloji sayesinde de imse sizi takip edemez.

Kripto Para Nedir En Popüler Kripto Para

İlk Kripto Para Birimi Nedir?

İlk kripto para birimi Bitcoin olarak karşımıza çıkıyor. Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilen Bitcoin deepweb olmak üzere birçok farklı platformda kullanılmıştır. Son yıllarda ise ülkemiz de dahil olmak üzere insanlar bankalardan kredi çekip Bitcoin kripto parasına yatırım yapmıştır. Kimilerine göre geleceğin para birimi olan kripto paralar arasında en çok öne çıkacak olan Bitcoin olacak.

En Popüler Kripto Para Birimi Hangisi?

En çok kullanılan kripto para birimi olarak yine karşımıza Bitcoin çıkıyor. Türkler de dahil olmak üzere birçok firma veya kişi kendisine özel kripto para birimi çıkarsa da Bitcoin kadar popüler ve değerli olmadı. Piyasa araştırması da yaptığımızda en değerli kripto paranın Bitcion olduğunu görmekteyiz.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para? Nedir En Popüler Kripto Para - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gmail Drive-Sanal Disk Hangi Ekran Kartını Almalı – Ekran Kartı Rehberi Sayfa eBGBM Nedir Hazır Web Sitesi ile Firma Sitesi Kurun İnternetten Para Kazanma iPhone’daki müzikler nasıl zil sesi yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır