Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Klavyede daha hızlı nasıl yazılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Klavyede daha hızlı nasıl yazılır?
Klavyede daha hızlı nasıl yazılır?

Artık sanal bir dünyada yaşıyoruz. Hayatımızda büyük bir yer işgal eden bilgisayarları etkin ve hızlı kullanmak, zaman kazanmak için olmazsa olmazlar arasına girmiş durumda. Hal böyle iken bilgisayarların vazgeçilmez parçası klavyeyi yavaş ve yanlış bir şekilde kullanıyorsanız, bir an önce klavyede daha hızlı yazmak için gerekli ipuçlarına göz atmanızda fayda olacaktır.

Kötü alışkanlıklardan kurtulun

Klavyeyi kullanırken 10 parmağınızın da mutlaka klavye üzerinde hareket etmesini sağlamanız gerekir. Parmaklarınızı teker teker kullanarak tuşlara basmak kesinlikle yanlış bir harekettir. Daha çok yaşlı bilgisayar kullanıcılarının yaptığı gibi sadece işaret parmağıyla klavyeye basmak ise kesinlikle sizi çok yavaşlatır. Bir an önce bu kötü alışkanlıkları geride bırakın ve tüm parmaklarınızı aktif olarak kullanmaya başlayın.

Bol bol pratik yapın

Evet, klavyede 10 parmak yazabilmenin yolu mutlaka pratik yapmaktan geçer. Halihazırda ziyaret edebileceğiniz birçok web sitesi üzerinden dilerseniz arkadaşlarınızla yarışabilir, isterseniz de ekran üzerinde beliren yazıları klavyeyle tekrar yazarak elinizi alıştırabilirsiniz. Zamanla parmaklarınız klavyedeki harflerin üzerine kendiliğinden gitmeye başlayacaktır. Gözünüzü kapattığınızda klavyenin tüm harfleri karşınıza geliyorsa, işi kafada bitirmişsiniz demektir.

Q yerine F klavye kullanın

Türkçe kelime ve cümleleri yazmak için ideal olan F klavyeleri tüm devlet dairelerinde kullanımı yakında zorunlu hale gelecek. Üstelik gelecekte daha sık kullanılacak olan bu klavyeyle yazmak daha rahat ve kolaydır. Bu yüzden alıştırmalarınızı mutlaka F klavye ile gerçekleştirin.

Klavyede daha hızlı nasıl yazılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türk Mühendislerden Nanoteknolojik Kumaş Geçmişten Günümüze İletişim Araçları Google Play’de yeni dönem. Ödemeler artık Türk Lirası ile yapılabilecek! Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır? SSK Sigorta Sorgulamaları İçin Tavsiye Sitem Windows Yazılımlarına Özel Alternatif Programlar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır