Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kendi İhtiyaçlarını ( Enerjisini ) Kendi Karşılayan Ev

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Kendi İhtiyaçlarını ( Enerjisini ) Kendi Karşılayan Ev
Kendi İhtiyaçlarını  ( Enerjisini ) Kendi Karşılayan Ev

İngiliz araştırmacıları küresel ısınmaya dur diyebilmek için ilginç bir ev tasarımına kolları sıvadı.Bir evin olabilecek ihtiyaçlarının enerjisini üretebilen evde kullanılan su yağmur suyundan sağlanıyor. Siz evde yokken herhangi biryere gittiğinizde üretilen enerji satılılabiliyor.

Küreyi ısıtmayan ilk dizayn olarak tarihe geçen bu tasarım çok konuşulacak.

Uzun süredir üzerinde çalışılan geleceğin çevreci evinde % 60 daha az ısı kaybı yaşanıyor. Evinizin enerji ihtiyacı güneş enerjisiyle sağlanabiliyor. 2 yatak odası( artıtırılabilir ama ideal olan ) bulunan evde su ihtiyacı da yağmur suyunun arıtılmasıyla elde ediliyor.

Avrupa’da meraklıların beğenisine sunulan ev 2016 yılına kadar bitmesı bekleniyor.Önümüzdeki Küresel ısınmadan dolayı İngiltere’deki evlerin bu şekilde daha az enerji harcayan ve ihtiyaçlarını kendi kendine karşılayabilen tarzda dizayn edilmesi düşünülüyor.

İngiliz hükümeti karbon emisyonu sıfırlanmış evlerin geleceğin yatırımı olduğunu açıkladı.
Kingspan Off-Site’s Lighthouse adlı evlerin ilk defa aranan emisyon rakamlarını yakaladığı belirtildi. Ayrıca tüm enerjisini kendi kendine karşılayan ev siz tatile gittiğiniz zaman da üretilen enerjiyi devlete gönderiyor. Enerji gideri yıllık 31 sterlin oluyor. Şu an ki sistemde enerji gideri 500 sterlin oluyor. Ev ayrıca atık suyu yeniden kullanıma hazır hale getirebiliyor.
Ev çöpleri kullanarak enerji üretiyor. Evde oturanlar enerjiyi gereksiz yere kullanırsa sistem evdekileri uyarıyor.
Şuan 250 tane yapılmış olan evlerden ilerde maliyetlerini indirerek daha çok üreteceklerini söyleyen uzmanlar evin özelliklerini şöyle belirtti:
Kendi Enerjinisi Kendi Sağlayan evin Özellikleri :
1. Evde Klima yerine rüzgar kullanılıyor
2. Evin çatısı ve arka duvarında güneş enerji panelleri var ve kendi enerjisini üretip sıcak su banyo ve mutfaklara veriliyor.
3. Duvarda yüksek miktarda ısı yalıtımı
4. Biyolojik kaynatma kazanı

Kendi İhtiyaçlarını ( Enerjisini ) Kendi Karşılayan Ev - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yılbaşı Hediyeleri Nasıl Seçilmelidir? Küçük Ama Önemli İcatlar ve Mucitleri Config dosyalarını şifrelemek ve Htaccess güvenliği Waski – Truva Atı Nedir, Nasıl Bulaşır ve Temizlenir? Doğru Kredi Tercihinde Dikkat Edilecekler Pluton’dan İlk Detaylar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır