Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Katlanabilir Iphone Ne zaman Gelecek?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Katlanabilir Iphone Ne zaman Gelecek?
Katlanabilir Iphone Ne zaman Gelecek?

Teknoloji devi Apple firması, akıllı telefon markası iphone için büyük bir değişikliğe imza atmayı hedefliyor. Apple karşısındaki en büyük rakip firma olan Samsung’un, katlanabilir modeller üzerine gösterdiği ilgiyi ve yaptığı çalışmaları biliyoruz. Bu gelişmelerin üzerine Apple, katlanabilirlik özelliği için Iphone markasına bir patent satın aldı.

Bilege-Takılabilen-Telefon

Alınan patentin, Apple Insider fikri ile gelen ‘esnek ekranlı cihazlar’ için uygulamaya konulacağı belirtiliyor. Apple’ın daha önce de birçok patent aldığı, ancak bu patentlerin gelecekteki iphone modelleri için hazır bekletildiği konuşuluyor.
Katlanabilirlik özelliğinin, iphone’un ortasına yerleştirilecek özel bir menteşe mekanizması ile aktif hale getirilmesi bekleniyor. Bu haber üzerine sosyal medyada twitter kullanıcıları tarafından çeşitli resimler yüklenmeye başladı. Akıllı telefonların henüz bulunmadığı yakın geçmişte, bilindiği üzere kapaklı cep telefonu modelleri oldukça revaçtaydı. Yeni gelecek tasarım ile birlikte, kapaklı cep telefonları ile başlayan gelişim, katlanabilir akıllı cihazlarla en üst seviyeye çıkacaktır.
Ancak alınan patentin yakın bir zamanda iphone modellerine uygulanması zor gibi görünüyor. Iphone 8 için böyle bir özelliğin gelmesi beklenmiyor, fakat kavisli ekran özelliğinin yeni dönemde gelebileceği konuşuluyor.
Katlanabilir telefonların özellikleri nelerdir?

Çeşitli versiyonlara sahip olan bu tasarımlarda; cihazın kapalı olması durumunda ekran gizlenmiş ve korunmuş oluyor. Cihaz sonuç olarak ortadan ikiye bölünüyor, ancak ekran görülebilirlik açısı zayıflamıyor. Katlanabilirlik özelliği sayesinde bu modeller, cihaz sahiplerinin kıyafetlerine tutturulabiliyor.

Katlanabilir Iphone Ne zaman Gelecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Silinen Dosyaları Kurtarma TTNet ‘den Abonelerine Ücret iadesi Sigarayı Bırakmanız İçin Sadece 1 Neden? İnternette Çevrimiçi Hareketleri Gizleme Önerileri Teknoalem Online Çeviri Hizmeti ve Sözlük Çalındığında Kitlenen Laptop  Bilgisayarınız mı Çalındı ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır