Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Karlı Yollarda Sürüş Teknikleri

Ana Sayfa » Arabalar » Karlı Yollarda Sürüş Teknikleri
Karlı Yollarda Sürüş Teknikleri

Hava koşullarının uygun olmadığı  durumlarda yanınızda bulunması gereken malzemerlerden ayrı olarak sürüş teknikleri de etkili olabilir.

Kötü Hava Koşullarında Sürüş Taktikleri

Kazadan kaçınmak için kazayı oluşturabilecek olası nedenleri tahmin etmelisiniz.Önünüzdeki araçla takip mesafenizi hızınız ile aynı tutmalısınız yani normalde bırakmanız gereken takip mesafesinin iki katı olmalı.

Kaygan bir zemine sahip bir yokuştan inerken mümkün olduğunca motorun frenleme gücünden yararlanılmalı, aralıklı olarak fren pedalına hafifçe basılmalı.

Debriyaj pedalını uygun olarak kullanmalı , pedalı sertçe bırakılmamalı.Hızlanmalarda gaz pedalına bir anda yüklenmemeli ve sonuna kadar basılmamalı.

Camlar buğulandığında yan camlardan birini hafifce açın , havalandırmayı en sıcak konuma getirin, fanı en yüksek hıza getirip ön cama yönlendirin.

Önünüzde bulunan aracın yolundan giderek patinaj riskini azaltabilirsiniz.

Yokuş Yukarı çıkarken patinaj durumundan çıkmak için aracı sağa sola kırarak hafifce gaza basın.

Ve en önemlisi yanınızda bulundurmanız gereken zincir, takoz ve çekme halatı , Buz kazıma aleti ve buz çözücü , yakıt sistemi antifrizi , battaniye ve enerji verecek besinleri unutmayın.

Karlı Yollarda Sürüş Teknikleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır? Agar.io Oyunu Hızlı Büyüme Taktiği İstanbul Arçelik-Beko Özel Bakım ve Tamir Servisi Car Driver 2 – Yerli  Yapım Android Oyunu Türkiye de ki en ucuz Otomobiller USB Bellekler Ne Kadar Güvenli

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır