Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kablosuz İnternet Kullanımında Bunlara Dikkat Edin

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Kablosuz İnternet Kullanımında Bunlara Dikkat Edin
Kablosuz İnternet Kullanımında Bunlara Dikkat Edin

Kablosuz internet kullanımı her geçen gün artıyor. Servis sağlayıcıları tarafından sunulan imkanlar ve kullanıcıların daha avantajlı gördüğü kablosuz ağlar, kolaylıklar sağladığı kadar yeterli güvenlik önlemleri alınmadığında çeşitli sorunlar çıkarabiliyor.

Bu yazımızda kablosuz ağ güvenliği, kablosuz internet kullanımı, kablosuz ağ kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler gibi bilgiler yer almaktadır.

kablosuz modem güvenliği

Kablosuz ağ kullananların sık yaptığı hatalardan ilki modemin duvar arkasına yerleştirilmesidir. Duvar arkasında yerleştirilen modemden yayılan sinyaller, engel nedeniyle zayıflayacak ve internet erişimizin kısıtlanacaktır. Modemin bilgisayar kullanılan alana oldukça yakın olması, ahşap ya da plastik eşyaların üzerine yerleştirilmesi yararlı olacaktır.

Modem kurulumu ya da kullanımı konusunda yeterince deneyime ve bilgiye sahip değilseniz kesinlikle kullanım kılavuzunu, kabını ya da kitapçığını çöpe atmayın. Uzun bir süre sonra resetlemek zorunda kaldığınız modemi yeniden kurmak ve erişimi sağlamak için kitapçık üzerinde yer alan şifreye ihtiyacınız olacaktır.

Hem modem ağını tanımak hem de erişimi daha da kolaylaştırmak için ağınıza bir isim vermeyi unutmayın. Ayrıca varsayılan parolaları değiştirmek alınması gereken güvenlik önlemlerinin başında yer alır. Başlangıç parolasıyla kullanılan modemler, dışarıdan erişime açık ve güvensiz olacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz varsayılan şifre uygulaması, modeme konulacak şifrede de geçerlidir. Wi-Fi bağlantınızı kolay tahmin edilemeyecek bir şifre ile korumanız, dışarıdan erişimleri büyük ölçüde önleyecektir. Her ne kadar WEP şifreleme yeterli gibi görünse de WPA2 – AES şifreleme yöntemini kullanmanız daha doğru olacaktır.

Yukarıda yer alan öneriler hem daha iyi internet deneyimi yaşamanız hem de erişiminizde güvenlik sorunları yaşamamanız adına önemlidir.

Kablosuz İnternet Kullanımında Bunlara Dikkat Edin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli İslamiyet Öncesi Türk Aileleri  ve Yaşam Tarzları Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler Instagram Videoları Nasıl İndirilir? Turkcell Hangi Tarifede Olduğunu Öğrenme Johannes Kepler (1571-1630)

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır