Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Japon Robotları Dövüşüyor

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Japon Robotları Dövüşüyor
Japon Robotları Dövüşüyor

Dünya’nın Gözü Pekin Olimpiyatlarından yeni yeni ayrılırken Japonyada başka olimpiyatlar söz konusu. Biz Türkler olarak Daha Doğru düzgün bir Robotumuz yokken Japonlar Robotları Dövüştürüyorlar. Japonya’nın Başkenti Tokyo Robot Dövüşlerine Ev sahipliği Yaptı. Gelecekte robot olimpiyatları ragbet Göreceğe benziyor.

Dünyanın gözü Usain Bolt, Michael Phelps gibi sınırları zorlayan sporculara çevrili iken Japonya’nın başkenti Tokyo’da biraz farklı türden spor müsabakaları gerçekleşiyor. Birçok insanın çocukken oynamayı sevdiği robotlar artık kendi müsabakalarını yaratmış durumda. Bu yeni oyunlarda yarışanlar insanlar değil, insansı robotlar. Muhtemelen sporla pek arası olmayan amatör robot tasarımcıları, kendi yaptıkları robotları değişik dallarda rakiplerinin karşısına çıkarıyor.

Müsabakalar Tokyo’nun elektronik pazarı olarak adını duyurmuş olan Akihabara mahallesinde gerçekleşiyor. Neler yok ki Akihabara’da… Japon çizgi filmi animeler, çizgi romanı mangalar, elektronik cihazlar ve bilgisayar oyunları… Dolayısıyla bu bölge bilgisayar oyunlarına meraklı Japon çocukları, başta da robot tasarımcılarını mıknatıs gibi kendisine çekiyor.

PARKUR İKİ METRE

Akihabara’da ‘Robot Atletik Buluşması 2008’ adıyla yapılan oyunlarda robotlar çok çeşitli disiplinlerde mücadele ediyor. Sevilen bölümlerden biri koşu yarışı. İki ayaklı robotların katıldığı bu müsabakada robotlar insanlar gibi 100 metre değil iki metre gibi kısa bir parkuru koşuyor. Robot atletizm müsabakalarının favori bölümlerinden birisi ise boks karşılaşmaları. Uzaktan kumandalı robotlar mekanik rakiplerini yumruk ve tekme darbeleriyle yere seriyor.

Japon Robotları Dövüşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Nintendo Switch Özellikleri – İncelemesi Web Tasarım Yeni Yandex.Disk ve Özellikleri Kocaman ekranlı cep telefonu ASP’de DB’den Veri Çekerek XML Oluşturma John Dalton Atom Teorisi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır