Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir?
İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir?

Herhangi bir siteye üyelik sırasında paylaştığınız ya da farklı şekillerde paylaşıma açık hale gelen e-posta adresinize gün içerisinde onlarca spam mail geliyor olabilir. Özellikle anlık bildirim alan kişiler açısından can sıkıcı bir durum haline gelen istenmeyen e-postalar, bu hizmeti sunan pek çok platform üzerinde kolaylıkla engellenebilmektedir.

spam mailleri engelleme

Bu yazımızda istenmeyen e-posta engelleme, spam e-postalar nasıl engellenir, istenmeyen e-posta nasıl temizlenir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Gerek içerikleri gerekse de rahatsız edici sıklıkta gelmeleri nedeniyle istenmeyen e-postalar pek çok kullanıcıyı rahatsız etmeye devam ediyor. Hali hazırda e-posta hizmeti sunan platformlar bu e-postaları engellemeye çalışsa da kullanıcıların alabileceği basit önlemler ile istenmeyen e-postalardan kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir?

Gmail üzerinde daha önce istenmeyen e-postalar spam klasörü altında saklanırken geçtiğimiz haftalarda gelen yeni bir özellik ile bu mailler çok kolay bir şekilde engellenebiliyor. İstenmeyen bir e-postayı engellemek için gmail üzerinde öncelikle postayı açın ve Unsubscribe tuşuna basın. Gmail tarafından bu adresten gelen e-postalar otomatik olarak engellenecek.

Outlook yani Hotmail üzerinde istenmeyen e-postaları engellemek Gmail’e oranla oldukça kolay. İstenmeyen bir e-postaya giriş yaptıktan sonra mailin en alt kısmında yer alan Aboneliği Kaldır butonuna basın ve istenmeyen e-postalardan kurtulun.

Yandex Mail’de ise diğerlerine oranla daha iyi bir filtreleme özelliği sunulurken istenmeyen e-postalar büyük oranda engelleniyor. Fakat siz diğer e-postalar üzerinde engelleme yapmak istiyorsanız e-posta içerisinde yer alan abonelikten ayrıl sekmesine tıklamanız yeterli.

İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ali ak18 Ekim 2014

Yandex Mail’de abonelikten ayrıl sekmesi seçenegi zaten yok

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Foursquare’da Swarm Dönemi WordPress Resim Ekleme Sorunu Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı İlköğretim Performans Ödevi Konuları Yapay Zeka İle Erken Doğum Analizi Yıldız Şifreleri Okumak için Program

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır