Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır?
iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır?

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarını kullanmaktan sıkıldıysanız, cihazınız eskisi gibi verimli çalışmıyorsa veya herhangi bir başka sebepten dolayı Android işletim sistemine sahip telefonlara geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Diğer birçok Android kullanıcısı gibi bunu yaparken iPhone’unuzdaki verileri yeni telefonunuza taşımanız gerekecektir.

Kişi rehberi, takvim, fotoğraflar, video ve müzikleri tek tek taşımakla uğraşmaktansa tüm bunları çok daha basit bir şekilde yeni cihazınıza aktarabilmeniz mümkün.

Google tarafından geliştirilen bulut depolama uygulaması Drive, iPhone’larda olduğu gibi Android’de de kullanılabiliyor. Yapmamız gereken App Store üzerinden Google Drive uygulamasını indirmek ve iPhone’daki tüm verileri bulut üzerindeki özel alanımıza yüklemek. Daha sonra Google Drive uygulamasını açarken kullandığımız e-posta hesabıyla yeni Android telefonumuzda oturum açıp yedeği geri yüklememiz gerekiyor. Tüm bu işlemlerin ardından siz de iPhone‘daki verileri eksiksiz ve zahmetsiz bir şekilde Android cihazınıza aktarmış olacaksınız.

iPhone‘unuzda Google Drive uygulamasını açıp Ayarlar > Yedekle bölümünden tüm verilerinizi yedekleyin. Bunu yaparken fotoğraflarınızın HD kalitede olup olmayacağını uygulama size soracaktır. Eğer yeteri kadar boş alana sahipseniz en yüksek kalitede fotoğrafları saklayabilirsiniz. Ardından sonra yine Google Drive‘ı Android telefonunuzda açmanız gerekiyor. Sol üst taraftaki menüyü aktif hale getirerek Ayarlar > Yedekler kısmından iPhone’daki yedeklerinizi geri yükleyebilir, eksiksiz bir şekilde Android’e geçişi sağlayabilirsiniz.

Müziklerinizi almak içinse Google‘ın Music Manager isimli uygulamasını bu adresten indirebilir, iTunes kütüphanenizi Google Play Müzikler’e aktarabilirsiniz.

iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Chevrolet Camaro ve Resimleri Bilim ve Teknoloji arasındaki ilişki Futbol Severlere Frikik Oyunu Word de Korumalı Bir Belgenin Parolasını Unuttuysanız… Balıkesir’e Uludağ Turizm İle Seyahat edin. Dünyada Teknoloji ve Tasarım Dersi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır