Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone’daki müzikler nasıl zil sesi yapılır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » iPhone’daki müzikler nasıl zil sesi yapılır?
iPhone’daki müzikler nasıl zil sesi yapılır?

Android cihazların aksine iPhone’larda müzikleri zil sesi yapmak biraz daha karışık ve uzun bir süreç gerektiriyor. Bunun için iTunes programına ve bir de bilgisayara ihtiyaç duyulduğu hesaba katılırsa, Apple’ın neden müzikleri zil sesi yapmayı bu kadar zorlaştırdığını anlamak daha da güçleşiyor doğrusu. Ancak bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda siz de bilgisayarınızda veya telefonunuzda dinlediğiniz müzikleri rahatlıkla zil sesi yapabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

Öncelikle iPhone’larda en fazla 30 saniyelik zil sesi kullanabileceğinizi belirtelim. Dolayısıyla seçeceğiniz müziği 30 saniye süresince kısaltmanız gerekiyor.

iTunes programını açın ve 30 saniyelik yapacağınız müziğe sağ tıklayıp “Bilgi ver” butonuna basın. Daha sonra “Seçenekler” sekmesine gelin. “Başlat” ve “Durdur” kutularını işaretleyerek müziğin zil sesi yapmak istediğiniz kısımlarını belirleyin ve Tamam’a basın.

Daha sonra oluşturduğunuz müzik dosyasına sağ tıklayıp “AAC sürümünü yarat”a tıklayın. Bu dosyanın uzantısını değiştirdikten sonra yine iTunes üzerinden Ses Tonları bölümüne yükleyecek ve iPhone’da zil sesi olarak kullanabileceğiz.

AAC uzantısını M4R’ye çevirmeniz gerekiyor

30 saniyeye kısalttığınız müzik dosyasını bilgisayarınızda bulduktan sonra uzantısını .aac yerine .m4r olarak güncelleyin. Ardından iTunes’in Ses Tonları sekmesini açın ve ilgili dosyayı bu pencereye sürükleyip bırakın. Şimdi yapmanız gereken tek şey, Ses Tonları’nı bilgisayarınızla eşleştirmek. Senkronizasyon işleminin tamamlanmasıyla birlikte müzikten oluşturduğunuz zil sesini kullanmaya başlayabilirsiniz! Yukarıda anlatılan aynı işlemi tekrarlayarak dilediğiniz kadar zil sesi oluşturabilmeniz de mümkündür.

iPhone’daki müzikler nasıl zil sesi yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mac’de Hosts Dosyası Nasıl Değiştirilir? Farklı Kaynaklardan Dosya Yükleme Patent ve Buluş Nedir ? Bilgisayar Kasasını Sessiz Hale getirmek. Güven Arayanların Tercihi Kombitamircisi.com.tr Silindir Biçiminde Güneş Enerjisi Panelleri. Ne Zaman Emekli Olabilirim

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır