Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone’da fotoğraf ve rehberi yedekleme

Ana Sayfa » Cep Telefonu » iPhone’da fotoğraf ve rehberi yedekleme
iPhone’da fotoğraf ve rehberi yedekleme

Hangi akıllı telefonu kullanıyor olursanız olun, verilerinizi düzenli aralıklarla yedeklemek hayati önem taşır. Fotoğraflar, SMS’ler, notlar, ses kayıtları, kişiler ve uygulama verilerini yedeklediğiniz takdirde cihazınızın başına gelebilecek herhangi bir olumsuz durumda doğabilecek veri kaybını en aza indirmiş olursunuz. Neyse ki iPhone‘ların sicili bu konuda gayet temiz. Gelişmiş veri yedekleme özelliğine sahip olan iPhone‘larınızdaki fotoğrafları ve rehberi nasıl yedekleyebileceğinizi öğrenmek için haberi okumaya devam edin!

Yöntem 1: iCloud

Apple ID sahibi olan herkes otomatik olarak 5 GB alana sahip bir iCloud hesabını da aktifleştirmiş olur. Telefonunuzun WiFi ağına bağlanmasıyla birlikte cihazdaki tüm verileri otomatik olarak bulut üzerindeki özel alanınıza yedekleyen iPhone‘lar, bu işlemi düzenli aralıklarla tekrarlar. Böylece telefonunuz bozulsa, çalınsa veya kaybolsa sorunsuz bir şekilde yedekleriniz saklanmış olur.

iCloud üzerinde veri yedeklemeyi aktifleştirmek ise çok basit. Tek yapmanız gereken Ayarlar uygulamasını açıp iCloud > Yedekleme ve Geri Yükleme bölümünden iCloud yedeklemesini açmak. Daha sonra telefonunuz kişiler, iMessage kayıtları ve fotoğraflarınızı yedeklemeye başlayacaktır. Yalnız iCloud alanınız yalnızca 5 GB ile kısıtlı olduğu için eski yedekleri silmeniz faydalı olabilir.

Yöntem 2: iTunes

Hem Windows, hem de MacOS bilgisayarlara kurabileceğiniz iTunes yazılımıyla telefonunuzun tüm bilgilerini kendi diskiniz üzerinde yedekleyebilmeniz mümkündür. Bunun için iTunes programını Apple‘ın resmî sitesinden indirmeniz yeterli. Daha sonra programı açıp karşınıza çıkan ilk ekrandan telefonunuzdaki tüm verileri bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone’da fotoğraf ve rehberi yedekleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Profilo Beyaz Eşyalarınız İçin Özel Servis Hizmeti Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma Çoraplarınıza Pratik Bir Kaç Yöntem Fiziksel Portlar ve Yapabileceklerimiz TrekStor Mp4 ve Ürünleri – I beat Move Necati Şaşmaz’ın Web Sitesi Yazete.Com

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır