Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone’da batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » iPhone’da batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?
iPhone’da batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Uzun süre önce satın aldığınız iPhone modelinin artık eskisi gibi pil ömrüne sahip olmadığını fark ettiğiniz zaman yapmanız gereken şey, batarya kalibrasyonu işlemlerini başlatmak olmalıdır. Eğer birkaç dakika içinde şarjınızın yüzde 60’dan yüzde 50’ye düştüğüne şahit olduysanız batarya kalibrasyonu şart demektir. Neyse ki bu sorun yalnızca iPhone’lara has değil. Android telefon ve tabletlerde de zaman zaman batarya kalibrasyonu yapmak gerekebiliyor. Lityum iyon pil kullanan neredeyse tüm cihazlar bu sorundan muzdarip. Pek ciddi bir sorun olmasa da yüzde 25 pilin birkaç dakika içinde bitip kapanması can sıkıcı olabilir.

Batarya kalibrasyonu yapmak sandığınızdan daha basit

Evet, batarya kalibrasyonu deyince aklınıza kocaman ölçüm aletleri ve teknik edevat gelmesin. Bunun için sadece biraz zaman ve sabır gerekiyor.

Öncelikle telefonunuzun bataryasını yüzde 0’a kadar indirip kendiliğinden kapanmasın sağlamalısınız. Bunun için WiFi’yi kapatıp 4G’yi açabilir, video izleyip oyun oynayarak bu süreci hızlandırabilirsiniz. Telefon tamamen kapandıktan sonra açmaya çalışıp kırmızı renkli ölü batarya simgesini görmeniz gerekiyor.

Bu işlemden sonra telefonu açmadan şarja takıp yüzde 100’e kadar dolmasını bekleyin. Bu esnada cihazın kapalı konumda olması çok önemli. Çünkü bataryanın mümkün mertebe şarj olmasını sağlamanız gerekiyor.

Tüm bu işlemlerin ardından cihazı açın ve ana ekranın gelmesini bekleyin. Bataryanın yüzde 100 olduğunu gördüğünüzde şarj cihazını çıkarabilirsiniz. Tebrikler, artık siz de bataryanızı kalibre etmiş oldunuz!

iPhone’da batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

halil17 Temmuz 2017

vodofone neden 9 munara var????…

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir Facebook Hesabını Silmek [ Geri Dönüşü Olmayan Bir yol ] Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? FaceBook’un Yeni Arayüzü Search Engine Optimisation– SEO Nikola Tesla kimdir, icatları nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır