Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone Rehberi Android’e nasıl taşınır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » iPhone Rehberi Android’e nasıl taşınır?
iPhone Rehberi Android’e nasıl taşınır?

Yeni telefon satın almak ve değişim yapmak çoğu kullanıcı için sıkıntılı bir durum. Bunun sebebi de taşınacak onlarca fotoğraf, video, veri ve telefon numarasının olması. Bunların arasında tabii en önemlisi kişi rehberiniz ve biz de nasıl taşıyacağınızı anlatacağız. Peki iPhone rehberi, Android telefona nasıl taşınır?

Google hesabı kullanın

Android cihaza geçiş yapmaya karar verdiyseniz, muhtemelen Google hesabı da kullanıyorsunuzdur. Cihazınızdan Google hesabınıza giriş yapmak için Ayarlar > Posta, Rehber, Takvim kısmına girin ve burada Gmail hesabınızı ekleyin. Size sorduğunda hesabınızı eşleştirin. Eşleşme tamamlanınca, Google hesabınıza tüm kişi rehberiniz aktarılmış olacak.

iCloud kullanarak yapın

iPhone’dan Android’e rehber aktarma yaparken, Apple’ın kendi iCloud eşleştirme servisi de iyi bir alternatif olabilir. Yine Ayarlar sekmesinden aynı yolu izleyin ve hesap seçenekleri kısmında iCloud’u seçin. Burada rehberinizi seçerek iCloud hesabınızla eşleştirin.

İşlem bitince, bilgisayarınızın web tarayıcısından icloud.com’a girin ve Apple ID hesabınızla giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, Kişiler – Tüm Kişiler’e girin ve burada vCard ile dışa aktar seçeneğini kullanın. Ardından tüm kişileriniz bilgisayarınıza aktaracak ve siz de bunları SD kart aracılığıyla yeni Android telefonunuza yükleyebileceksiniz.

Üçüncü parti yazılımlar kullanın

Eğer resmi metodları kullanmak istemiyorsanız, size yardımcı olabilecek pek çok üçüncü parti uygulama var. Fakat böyle bir kişi aktarma uygulaması seçerken, ürünün her iki işletim sisteminde de (Android ve İos) kullanıldığına dikkat edin.

iPhone Rehberi Android’e nasıl taşınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Anı ( Hatıra ) Türü Sunum Slayt Gösterisi Twitter Hesabı Nasıl Silinir, Nasıl Dondurulur? Bilgisayar Güvenliği Nasıl Sağlanır ? Türkiyede Üretilen Otomobiller ve Üretildikleri Fabrikalar Sabit Disk Nasıl Temizlenir? Xinorbis ile Diskinizde Yer Açın USB Tanınmadı Hatası ve Çözümü

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır