Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPad’de ekran kaydı videosu nasıl alınır?

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » iPad’de ekran kaydı videosu nasıl alınır?
iPad’de ekran kaydı videosu nasıl alınır?

Apple tarafından üretilen tüm tablet ve cep telefonlarında ekran görüntüsü alabilmek mümkün, ancak nedendir bilinmez, halen daha ekran videosunu alabilmek için ekstra yazılımlara ihtiyaç duyuluyor. Bazen sunum yapmak, bazen de iPad’de oynadığınız oyunların videosunu dışarı aktarmak için ekran kaydı almak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, okumaya devam edin.

AceThinker ile ekranı bilgisayara yansıtın

Bilindiği üzere Apple cihazlarında kurulu gelen AirPlay özelliği, ekranı bilgisayara yansıtabilmenizi mümkün kılıyor. Fakat ekranı bilgisayara yansıttıktan sonra bir de ekran videosunu kaydetmeniz gerekeceği için AirPlay fonksiyonunu AceThinker isimli uygulamayla kullanmanız gerekebilir. Hem ücretli, hem de ücretsiz sürümü bulunan AceThinker başlangıç için gayet ideal bir çözüm. Tek yapmanız gereken bu adresten Windows bilgisayarınıza programı indirip kurmak.

Programı indirdikten sonra AirPlay’i aktif edin

  • iPad ile bilgisayarın aynı internet ağına bağlandığına emin olun. Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyosanız iPad ile bilgisayarın WiFi ağını eşleştirin.
  • Parmağınızı iPad’in ekranının altında tutarak yukarıya doğru kaydırın, Mirroring (Yansıtma) özelliğini açın. Daha sonra AirPlay başlığı altında bilgisayarınızın ismini göreceksiniz. Üzerine dokunduktan sonra işlem tamamdır, hepsi bu kadar!

Evet, gördüğünüz üzere iPad’in ekran görüntüsünü bilgisayara aktarmak sandığınızdan çok daha kolay. Daha sonra AceThinker programı üzerinden kırmızı renkli kayıt butonuna basarak iPad ekranı için video kaydını başlatabilirsiniz. Kesmek istediğiniz yerde yine aynı butona basmanız yeterli olacaktır.

iPad’de ekran kaydı videosu nasıl alınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Epila Tüy Dökücü YTL Özüne Dönüyor TL Oluyor Araba Sileceği Nasıl İcat Edildi ? İstanbul Arçelik-Beko Özel Bakım ve Tamir Servisi Bilgisayarınızı Wi-Fi Router Olarak Kullanın Canlı Beyine sahip Robot Gordon

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır