Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İOS 8’de Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » İOS 8’de Pil Ömrü Nasıl Artırılır?
İOS 8’de Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

İOS 8 kullanıcılara sunulduktan sonra daha önce sık şikayet edilen pil sorununa ilişkin yeni bir çözüm eklendi. Uzun bir süredir Android kullanıcıları tarafından takip edilen pil kullanım istatistikleri, artık İOS kullanıcıları tarafından da takip edilebilecek.

ios 8 pil kullanımı takibi

Bu yazımızda İOS 8 pil sorunu çözümü, İOS 8 pil istatistikleri takibi, İOS 8 pil ömrü artırma gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İOS işletim sistemine sahip cihazlarda önceki sürümlerde pil kullanım istatistiklerine dair Apple tarafından bir bilgi sunulmuyor olsa da üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla tüketim değerleri takip edilebiliyordu. Fakat bu uygulamaların ne çapta doğru bilgi sunduğu ya da güvenilir olduğu soru işaretleri içeriyordu.

İOS 8 ile birlikte sunulan yeni uygulama da ise pil kullanım değerleri kolaylıkla takip edilebiliyor. Bunun için Ayarlar > Genel > Kullanım > Pil Kullanımı yolunu izleyerek hangi uygulamanın ne kadar pil tüketimi yarattığını görebilirsiniz. Yine son sarj süresinden itibaren pili en fazla kullanan uygulamalar arasında azalan bir sıralama yapılmış. Her ne kadar İOS 8’in yeni çıktığını ve kısa sürede sunulan istatistiklerin yeteri kadar anlam ifade etmediğini düşünsekte aşırı şarj tüketiminde Android’de olduğu gibi daha detaylı bilgi alabileceksiniz.

Uygulama Pil Tüketim Şekli Hakkında Bilgiler Sunuyor

Yine, yalnızca uygulama ve tüketim değeri dışında Apple, yeni menü üzerinde pilin ne şekilde tüketildiğine dair bilgiler sunuyor. Uygulamanın arka planda ya da kullanım sonucunda pil tüketim değerlerinin takip edilebildiği bu menü de uygulamaların konum verisi, hücresel bağlantı gibi diğer tüketim değerleri de takip edilebilmekte.

İOS 8’de Pil Ömrü Nasıl Artırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Öss Sonuçları Missing link found Google Logosu Vaillant Servis Merkezi Hakkında Merak Ettikleriniz Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme Forward Nedir ? Forward Mailin Zararları Renklerin İnsanlara Psikolojik Etkileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır