Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnternetten Haber Kaldırmak

Ana Sayfa » İnternet » İnternetten Haber Kaldırmak
İnternetten Haber Kaldırmak

Web 3.0’ın getirdiği yenilikler vasıtasıyla internet kullanıcılarının paylaşmak için yarıştığı kişisel bilgilerini gelecekte sildirmek için büyük çabalar sarf edeceğini ifade etmiştik.Ön plana çıkan gizlilik prensibine aykırı olarak istemediğimiz halde özel hayatımız internette hızlı bir şekilde yayılabilir.Sosyal ağlarda paylaştığınız fotoğrafınız başka bir profilde sahte hesap olarak kullanılabilir ve farklı amaçlara hizmet edebilir.Ayrıca şirketiniz ve şahsınız hakkında doğru olmayan bilgiler ile bilgi kirliliği oluşturulabilir.Telaş yapmanıza gerek yok! İtibarınızı zedeleyecek, sizi küçük düşürecek görsel ve metin içeriklerin kaldırılması için size yardımcı olacak birileri var.

İtibar hizmetleri adı altında dijital itibarınıza zarar verecek içerikler internetten kaldırılıyor.Hangi alanlarda çalışıyorlar derseniz;

  • Arama Motorlarından İçerik Kaldırma: Google, Yandex gibi sık kullanılan arama motorlarında isminizi veya şirketinizi yazdığınızda sizi rahatsız eden içerik varsa kaldırılabilir.
  • İnternetten Haber Kaldırma: Abartılı ve iftira boyutuna varan yalan haberler size ve şirketinize zarar verir.Haber siteleriyle anlaşmalı olmalarına gerek yok.Yasal çerçevede yapılan işlemlerle hakkınızdaki yalan haberler doğru haberlere yönlendiriliyor.”Peki otomatik olarak kopyalanan aynı haberi diğer sitelerden kaldırabilecekler mi?” sorusunun cevabı ise olumlu.İnternetten haber kaldırma işlemi etik ve yasal olarak yapılmaktadır.
  • İnternetten Fotoğraf Kaldırma: Sosyal ağlarda paylaştığınız fotoğrafınız hiç beklemediğiniz bir sitede yayımlanmış ve arama motorlarında karşınıza çıkmış olabilir.Arama motorları web sitelerinde dolaşır ve fotoğrafları arşivler.Fotoğrafınızın aramalardan silinmesi işlemi itibar hizmetleri tarafından yapılabilir.

Kurum, şahıs, marka ve ürünün internet ortamında insanlar tarafından nasıl algılandığı online itibar ile ifade ediliyor.Online itibarınızı sizin adınıza yönetecek, halkla ilişkilerde internet boyutunu kazandıracak itibar hizmetleri ilerleyen zamanlarda büyük bir zorunluluk haline gelecek diyebiliriz.

İnternetten Haber Kaldırmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gelecekte kimlik numarası ne işe yarayacak Messenger Kullanmadan Facebook Üzerinden Nasıl Mesajlaşılır Tarayıcınız İçin En İyi Eklentiler William Gilbert ve İcadı Artık Telefonlarda İkiyüzlü Operatörlere Göre Bedava İnternet Nasıl Kullanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır