Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnternette Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır

Ana Sayfa » İnternet » İnternette Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır
İnternette Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır

İnternet üzerinde son yıllarda yaygınlaşan alışveriş siteleri kullanıcılara hem vakit açısından hem de mağazalara nazaran daha uygun fiyatlar içermesi nedeniyle önemli bir avantaj sağlamaktadır. Fakat kullanıcılar açısından pek çok soru işareti içeren bu sitelerde güvenli alışverişe dair ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz.

internette nasıl güvenli alışveriş yapılır

Bu yazıda internette güvenli alışveriş nasıl yapılır, güvenli alışveriş siteleri gibi konular hakkında bilgiler yer almaktadır.

Gün geçtikçe sayıları artan e-ticaret siteleri, bilinçli kullanıcılar için para ve vakit açısından büyük avantaj sağlıyor. Ürün çeşitliliğinin bol olduğu bu siteler, bir mağaza da bulabileceğini ürünlerden çok daha fazlasını içeriyor. Üstelik kredi kartı seçenekleri ile geniş taksit imkanları sunan e-ticaret sitelerinde güvenli alışveriş, halen bir soru işareti olarak öne çıkıyor.

İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Her ne kadar güvenli sloganı ile öne çıkılsa da kullanıcıların bilgisayar güvenliğini ön planda tutmaması ve bilinmeyen sitelerde alışveriş yapması nedeniyle dolandırıcılık ve kredi kartı bilgi hırsızlığı gibi pek çok vaka yaşanmakta. Öncelikle internet üzerinde alışveriş yapmanın yasal bir yol olduğu bilinmeli ve kredi kartı ile alışverişlerde her ödeme sayfasının SSL yani güvenlik sertifikası içerdiğini unutmamalısınız.

Yine gelen ürünü beğenmemeniz ya da istediğiniz ürün olmaması durumunda kargodan teslim aldığınız sırada ürünü kontrol etmeli ve gerekli durumlarda iade seçeneğine yönelmelisiniz. Fatura konusunda ise aynı mağaza üzerinde alışveriş yaptığınız gibi, e-ticaret sitesi ya da ürün satın aldığını yer adınıza kesilmiş faturayı kargo ile göndermek zorundadır. Buna ek olarak bilgisayar güvenliği için diğer yazılarımızda yer alan önerilere dikkat ederek güvenli ve hızlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

İnternette Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Maden Kazaları Nasıl Azaltılır? Maden Kazaları ve ILO Sözleşmesi – inceleme Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır? Android’de reklamlar nasıl engellenir? 3D Yazıcı ile Omurilik Nakli John Dalton Atom Teorisi Dünya’nın Manyetik Alanı Ne Kadar Sürede Değişiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır