Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Internette Doşalırken Mouse Orta Tuşu ile Yapılabilecekler

Ana Sayfa » DİĞER » Internette Doşalırken Mouse Orta Tuşu ile Yapılabilecekler
Internette Doşalırken Mouse Orta Tuşu ile Yapılabilecekler

İnternette dolaşırken Mouse orta tuşu ile yapılabilecekler sizlerin hayatını önemli miktarda kolaylaştırabilir. Aynı zamanda zamandan tasarruf ettirerek daha hızlı gezinmenize olanak tanır. Bilgisayar kısa yolları bilgisayarlar ilk çıktığı günden itibaren kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için vardır. Fakat birçok kullanıcı bu kısa yollardan haberdar değildir. Yazımızın devamını okuyarak siz de internet üzerinde dolaşırken Mouse orta tekerleği ile kısa yolların tümünü öğrenebilirsiniz. Bu sayede internette dolaşırken istenmeyen durumlardan kurtulabilir, zamandan tasarruf ederek sayfa gezmelerini daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Geri ve İleri Düğmeleri

Chrome, Edge, Firefox gibi tarayıcılarda bildiğiniz üzere geri gelme ve ileri gitme tuşu mevcuttur. Bu tuşlar sayesinde önceki dolaştığınız sayfalara geri dönme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu fonksiyonu Mouse orta tuşu ile kullandığınız zaman önceki ve sonraki sayfalarınızı sizlere yeni sekmede açmaktadır.

Internette Doşalırken Mouse Orta Tuşu ile Yapılabilecekler

Yenile Düğmesine Mouse Orta Tuşu ile Basmak

Eğer bir web sayfasında gezinirken o sayfayı yenilemeniz gerekiyor fakat aynı zamanda yenilemeden olan halini aynı anda görmek istiyorsanız hızlı bir şekilde yenileme sekmesini ayrı sayfada açabilirsiniz. Orta tuş ile yenile butonuna tıkladığınızda sayfa farklı sekmede yenilenecek, siz aynı sayfayı yenilenmeden görmeye devam edeceksiniz.

Giriş Butonu ve Arama Önerileri

Tarayıcının sol üzerinde bulunan ev tuşu yani giriş tuşuna orta tekerlek ile bastığınızda yeni sekmede giriş sayfası açarsınız. Aynı zamanda Google’da arama yaparken bir şey yazdığınızda önerilenlere orta tekerlek ile basarsanız ilgili arama yeni sekmede açılır.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Internette Doşalırken Mouse Orta Tuşu ile Yapılabilecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2008-2009 Teknoloji ve Tasarım Dersi Zümresi Yangın söndürmede kullanılan kimyasal maddeler ve bunların yangına etkileri Google Chrome OS Nedir? Avantajları – Dezavantajları Windows 9 Özellikleri – İnceleme PS5 Ne Zaman Çıkıyor? Fiyatı Ne Olacak? Alan Turing Kimdir? Alan Turing Buluşları ve Enigma

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır