Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnternette Doğru Bilgiye Ulaşmanın 3 Sırrı

Ana Sayfa » İnternet » İnternette Doğru Bilgiye Ulaşmanın 3 Sırrı
İnternette Doğru Bilgiye Ulaşmanın 3 Sırrı

Herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olduğunu iddia etmek zor bir eylemdir.Bildikleriniz, bilmediklerinizin yanında küçük kalabilir.Bildiklerinizin doğruluğu ise kesin değildir.

Bilgi üzerine felsefe yaptıktan sonra teknolojiye geri dönelim.İnternet bilgiye ulaşmada kolaylık sağlayarak birikimlerin paylaşılmasında büyük rol aldı.Bunun yanında bilginin doğruluğu da önem kazandı.Doğru, yanlış bilgiler yayılarak bilgi kirliliği yaygınlaştı.Doğru bilgiye ulaşmak için iyi bir internet kullanıcısı olmak gerekiyor.

Size doğrudan bağlı olmayan birinci sırrımız arama motorları.Arama motorları değişen algoritmasıyla artık ziyaretçiler tarafından yorumlanan, uzun süre okunan ve paylaşılan içerikleri sıralamada ön plana çıkararak doğru bilgiye ulaştırıyor.Örnek vermek gerekirse Pekmezin faydaları olarak arama yaptınız.Pekmez konusunda birçok içeriğe sahip, kullanıcıları sitede zevkle okuyarak yorum yapmış ve karşılık almış bir bilgi sitesi sizi ilk sıralarda karşılaşar.Girersiniz içeriği doğru bulmuyorsanız siteden hızlı bir şekilde ayrılırsınız.Çerezleriniz aracılığıyla arama motorları bu veriyi sitenin hanesine eksi olarak yazacaktır.Böylelikle sizden sonra girenler bu siteyi daha aşağılarda görecekler.

internet hızı nasıl artırılır

Doğru bilgiye ulaşmanın ikinci sırrı ise sizde bitiyor.Ne istediğini bilmek.Doğru arama kelimesi ve arama motoru ipucu kullanarak istenilen bilgiye ulaşılabilir.”Telefonuma mesaj gelmiyor” yazarsanız sizi forum siteleri ve soru-cevap siteleri karşılar.”Telefona mesaj gelmemesinin nedenleri” diye ararsanız bloglar sizi karşılayacaktır.

Üçüncü doğru bilgi sırrımız, bilginin teyit edilmesi.İçerikte sayfada dolup taşan bilgiler mevcut olabilir.İçeriği yayımlayan kimdir? önce buna bakmak gerekir.Bilgi sitesi magazin haberi konusunda size doğru bilgiyi sağlamayabilir.Daha çok kurumsal siteler ve geçmişi uzun yıllara dayanan siteler referans kabul edilebilir.Yorumlar ile geri dönüşler kontrol edilmelidir.

İnternette Doğru Bilgiye Ulaşmanın 3 Sırrı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Freefixer ile Gereksiz Yazılımları Temizleme Yeni Google web tarayıcısı Steam Nedir? Steam’den Oyun Nasıl Alınır? Hazır Web Sitesi ile Firma Sitesi Kurun Reklamsız Gizli Detaylı Site Sayaçları Dünyada Bulunan Bilim Merkezleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır