Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları

Ana Sayfa » İnternet » İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları
İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları

Reel hayatta olduğu gibi sanal ortamda da kadın ve erkekler başta alışveriş olmak üzere birçok konuya farklı bakış açılarından yaklaşıyor. Yapılan araştırmalarda kadınların online alışverişte çoğunlukla fotoğrafa baktığı görülürken erkeklerin ilk olarak fiyata göz attığı belirlenmiş.

Bu yazımızda internet kullanımında kadın ve erkekler, online alışverişte kadın ve erkeklerin tercihleri gibi konular hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

e-ticaret

Kadınlar Fotoğrafa Erkekler İse Fiyata Bakıyor

Userspots tarafından yapılan analize göre kadınların ve erkeklerin internet kullanımında farklı önceliklere sahip olduğu belirlenmiş. Bu çalışmaya göre kadınlar dijital ortamda yaptıkları alışverişlerde bir ürünün öncelikle fotoğrafına ve diğer ayrıntılarına daha sonra ise fiyatına bakıyor. Erkekler ise önce fiyatlara ve daha sonra görsellere bakmayı tercih ediyor.

Fakat görsel içerik dışında metin ağırlıklı yazıların yer aldığı internet sitelerinde ise alışveriş sitelerine göre öncelikler tam tersini işaret ediyor. Bu gibi sitelerde kadınlar metinlere yönelirken erkekler öncelikle görsellere dikkat ediyor.

Araştırmanın bir diğer ilginç detayı ise kadınların erkeklere oranla internet üzerinde %8 daha fazla vakit geçirmesi. İşin içerisinde sosyal ağlar girdiğinde ise bu rakam %30’lara kadar yükselmekte.

Kadın ve erkeklerde belirlenen en önemli ortak özellik ise internet sitelerinde kullanım kolaylığının aranması oldu. Her iki grupta internet sitelerinde aramış oldukları içeriklere doğrudan ulaşmayı istiyor. 

İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Plastik Enjeksiyon Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android) Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları Teknolojinin Yeni Suç Türleri Üzerindeki Etkisi 8-14 Mart Bilim Ve Teknoloji Haftası Missing link found Google Logosu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır