Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnternet Hızı Nasıl Test Edilir, Artırılır?

Ana Sayfa » İnternet » İnternet Hızı Nasıl Test Edilir, Artırılır?
İnternet Hızı Nasıl Test Edilir, Artırılır?

Diğer ülkelere nazaran daha yüksek ücretlere daha düşük kalitede bir hizmet aldığımız yadsınamaz bir gerçektir. Bu durum üzerinde gerek altyapının yetersiz olması gerekse de firmalar tarafından sunulan şartlar etkili olmaktadır.

internet hızı nasıl artırılır

Bu yazımızda internet hızı nasıl test edilir, internet hızı nasıl düzenlenir, internet hızı nasıl artırılır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sık, sık kopmalar yaşıyor ya da ödediğiniz ücret karşılığında vaat edilen hizmeti alamadığınızı mı düşünüyorsunuz? İnternet hızınızı test edebilir ya da aşağıda yer alan önerileri uygulayarak daha sağlıklı bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

İnternet Hızı Nasıl Test Edilir -Düzenlenir

İnternet hızınızı test ederken doğrudan yerel sunucu ile bağlantı kurabilen servisleri kullanmanız yararlı olacaktır. Bu sayede hata oranını en aza indirebilir ve çok daha doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda Speedtest.net en yakın yerel sunucu ile bağlantı kurarak internet hızınızı test etmenize yardımcı oluyor. Ayrıca MyConnection PC Lite isimli programı da deneyebilirsiniz.

Kalıcı olarak etki edemeyeceğiniz bazı durumlar internet hızınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Örneğin santrale olan uzaklığınız ADSL hızınızın düşmesine neden olabilir ya da pek çok kişi aynı ağ üzerinde kablolu internet kullanıyor ise yine internet hızınızda problemler yaşayabilirsiniz.

İnternet Hızı Nasıl Artırılır

Donanımsal olarak modem, internet hızınız üzeride olumsuz bir etki yaratabilir. Örneğin önbellek oluşturan modemlerde, modemi birkaç saniyeliğine fişten çekmek, hızınızın olumlu yönde değişmesini sağlayabilir.

Yine Wifi gibi kablosuz bağlantılar, kablolu bağlantılara oranla daha yavaş bağlantı hızı sunmaktadır. Ayrıca sinyal karışması gibi sorunlar da kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı problemler arasında yer alır. Son olarak kullandığınız DNS sunucusunun yavaş olması ya da geçmişe oranla daha kötü bir hizmet sunması, performansı olumsuz yönde etkileyebilir.

 

İnternet Hızı Nasıl Test Edilir, Artırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Suda Yüzebilen Araba WhatsApp’ta hareketli GIF nasıl gönderilir? Bilim ve Teknoloji arasındaki ilişki Mersin Mezitlide Kiralık Evler Kayıt Tutmayan VPN Programları Masaüstü Bilgisayar mı Laptop mı Almalı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır