Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnternet Bağlantısı Neden Yavaşlar?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » İnternet Bağlantısı Neden Yavaşlar?
İnternet Bağlantısı Neden Yavaşlar?

Pek çok internet kullanıcısı tarafından sıkça dile getirilen internet yavaşlığı bağlantının paylaşılması, kotanın dolması ya da çeşitli zararlı yazılımların bilgisayara bulaşması nedeniyle ortaya çıkabilmektedir.

internet neden yavaşlar

Bu yazımızda internet bağlantısı neden yavaşlar, internet neden yavaşlar, internet bağlantı sorunları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İnternet Bağlantısı Neden Yavaşlar?

İnternet bağlantısının başka kişiler ile paylaşılması yavaşlamanın en önemli nedenleri arasında yer alır. Özellikle paylaşılan kişilerin download yapması ya da aktif olarak internetin büyük bir kısmını kullanıyor olması bağlantınızın yavaşlamasına neden olur. Yine servis sağlayıcılar tarafından getirilen kısıtlamalar ya da mevcut internetin kotalı olması, internetin yavaşlamasına neden olabilir. Örneğin hali hazırda 50 – 75 ve 100 GB gibi AKK seçenekleri ile sunulan paketlerde bu limit aşıldıktan sonra internet bağlantı hızınız 1 Mbit’e düşürülmektedir.

Tüm bu etmenler dışında zaman, zaman bağlantı ya da servis sağlayıcıdan kaynaklanan problemler nedeniyle modemi resetlemeniz, internetin hızlanmasına yardımcı olabilir. Ancak bu mevcut sorunlarda geçici bir etki yaratacaktır.

İnternet bağlantısının yavaşlamasına neden olan diğer temel sorunlar ise şunlardır. Farkında olmadan bilgisayarınıza bulaşan bir virüs, bağlantınızı aktif olarak kısıtlayabilir. Yine kablolarda aşınma vb sorunların ortaya çıkması, altyapının eski olması, modemin mevcut bağlantı hızı ile uyumlu olmaması ya da bilgisayar kaynaklı problemler, internet hızında ciddi azalmalara neden olmaktadır. Tüm bu sorunlardan kurtulmak için sırası ile önerileri uygulayabilir bağlantı sorunlarınızı giderebilirsiniz.

İnternet Bağlantısı Neden Yavaşlar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Adsl Kota Takip Programı Cinsiyeti Belirleyen Genler Html Renk Kodunu Öğrenmek Birbirinden Şık Mutfaklar Enfesdekor.com’da Sizlerle! PS5 Ne Zaman Çıkıyor? Fiyatı Ne Olacak? Otobüsbiletiara.com Balıkesir Bileti için

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır