Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnstagram ve E-Ticaret

Ana Sayfa » İnternet » İnstagram ve E-Ticaret
İnstagram ve E-Ticaret

Teknoloji ve internet altyapılarının ve ağlarının giderek büyümesi sonucu, ticaret ağı da aynı ölçüde genişliyor. ‘Global bir dünya’ hedefiyle internet kullanımı geliştirildikçe, bu durum büyük firmalara olduğu kadar küçük işletmelere ve ticaret yaparak para kazanmayan isteyen kişilere de fayda sağlıyor.
Sön dönemin Facebook ve Twitter ile birlikte en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram, e-ticaret yaparak para kazanan kişilerin merkezi haline gelmeye başladı. Özünde, insanların çektikleri fotoğrafları paylaşarak birbirlerini keşfetmesine olanak sağlayan uygulama, işletmelerin ve şahısların ürün satışlarının yapılmasını da sağlıyor. Facebook’un İnstagram’ı satın almasıyla beraber, Facebook üzerindeki sayfanızı İnstagram’a işletme hesabı olarak bağlayabiliyorsunuz. Bu da daha çok takipçi ve daha çok popülerlik anlamına geliyor.
İnstagram üzerinden ticareti yapılan ürünler arasında; ayakkabılar, giysiler, butik eşyaları, kitaplar zirvede yer alıyor. Eğer siz de İnstagram üzerinden ticaret yapabileceğinizi düşünüyorsanız, İnstagram üzerinde nasıl etkin olacağınızın yollarını bilmeniz gerekecektir.

instagram-takip
1)İnstagram hesabınızı Facebook hesabınızla ya da Facebook sayfanızla birleştirin. Böylece takipçi sayınızı arttırmak için ekstra uğraşlar vermek zorunda kalmazsınız.
2) Hesabınızın görünümünü ilgi çekici hale getirin. Yapacağınız tasarım özgün olsun. İnsanları satmak istediğiniz ürüne yönlendirmelisiniz.
3) Ürünün fotoğrafları net ve parlak olmalıdır. Ayrıca paylaşım yaparken kullanacağız etiketler önemlidir. Etiket sayısının 25 adeti geçmemesi gerekir. Çünkü fazla etiket kullanımı İnstagram tarafından sevilen bir özellik değildir. Hesabınız spam’ a düşebilir.
4) Hesabınızın açıklamasını iyi belirleyin. Ürün özelliklerinden, fiyatından ve kargo seçeneklerinden her paylaşımınızda bahsedin.
5) Varsa internet sitenizin url’sini açıklama kısmına yerleştirin. Yine bulunuyorsa, aldığınız referansları da açıklama kısmına koymaktan çekinmeyin.

İnstagram ve E-Ticaret - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiyedeki Teknoloji ve Bilgisayar Dergileri Galileo Galilei ve İcadı Atatürk’ün Teknoloji ve Tasarım ile İlgili Sözleri Banka e-postalarına Dikkat! Hangi Güvenlik Önlemleri Alınmalı Teknolojinin Peşinden Çok Özel Takip ! İnternette Karşılacağınız Büyük Yanlışlar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır