Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Instagram İstenmeyen Takipçilerden Nasıl Kurtulunur?

Ana Sayfa » DİĞER » Instagram İstenmeyen Takipçilerden Nasıl Kurtulunur?
Instagram İstenmeyen Takipçilerden Nasıl Kurtulunur?

Instagram istenmeyen takipçilerden kurtulma yöntemleri kullanıcıların aradığı yöntemler arasında yer almaktadır. Bildiğiniz üzere sizin tanımadığınız bir sürü müzik, makyaj, giyim, butik hesapları sizleri takip etmek istemektedir. Hiçbir ortak arkadaşınız olmamasına rağmen gelen takip istekleri sizleri şüpheye düşürebilir. Bu durumda şüpheye düşmekte haklısınız. Çünkü izin verdiğiniz uygulamalar, hesabınıza bulaşan veya bilgisayarınıza bulaşan virüsler sizi Instagram takipçi havuzu satanların ağına düşürebilmektedir. İstemediğiniz kişileri istemsiz olarak takip ediyor veya takip ediliyorsanız yazımızın devamını okumakta fayda olacaktır. Instagram spam takipçilerden kurtulmak için yapacaklarınız basittir.

Uygulama İzinleri

Instagram uygulamasını açıp ayarlar kısmından izinli uygulamalar sekmesine girin. Burada daha önce izin verdiğiniz, Instagram ile giriş yaptığınız uygulamaları göreceksiniz. Burada sizlere ufak bir tüyo verelim. Kim beni takip etmiş, kimleri takip ediyorum gibi uygulamalar genelde size başkalarını takip ettirir ve spam takipçilerin sizi bulmasını sağlar. O yüzden bu tür uygulamaların izinlerini kaldırarak daha güvenli bir hesap ile devam edebilirsiniz.

Instagram İstenmeyen Takipçilerden Nasıl Kurtulunur

Şifrenizi Değiştirin

Yine farklı platformlarda sizden biri Instagram şifrenizi girmenizi istemiş olabilir. Bu şekilde Instagram takipçi havuzuna eklenerek sizin başkalarını takip etmeniz sağlanabilir. Bilgisayar veya telefona giren virüsler de şifrenizin çalınmasına sebep olabilir. O yüzden şifrenizi sık sık değiştirin.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

İki faktörlü kimlik doğrulaması ise hesabınızı tamamen güvende tutmanızı sağlar. Yukarıda anlattığımız olayların hiçbirine maruz kalmazsınız. Sizden başka kimse hesabınıza erişemez ve spam takipçileri hesabınıza yükleyemez.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Instagram İstenmeyen Takipçilerden Nasıl Kurtulunur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Kira Kontratında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar PDF Hızlı ve Ücretsiz Olarak Word’e Nasıl Dönüştürülür? Gta 4 Türkçe yama R10.Net Yabancı Piyasada Bilgisayarım durmadan Restart Atıyor Çözümü ve Başlıca Restart Nedenleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır