Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İngilizce Otobiyografi Yazmak , Örnekler How to write an Autobiography ?

Ana Sayfa » Havadan Sudan » İngilizce Otobiyografi Yazmak , Örnekler How to write an Autobiography ?
İngilizce Otobiyografi Yazmak , Örnekler  How to write an Autobiography ?

When writing an autobiography, you focus on three major things: who you are in life, what life means to you and what your outlook on the future is.

“Autobiographies have been written since A.D. 400 when an early Christian leader, Saint Augustine, wrote his.” An autobiography is information about one’s own life written by that one person. In it, it tells what that person’s life is all about. When writing your own autobiography, use interesting facts to explain as much about yourself as you can.

The first thing you do when writing an autobiography is start off with a lot of facts about your life; for example, when and where you were born, where you live (city and state), where you go to school and who you live with. You have to give a lot of information so your reader can clearly understand what is going on. Once you have written this introduction, you are ready to start your first paragraph of the autobiography.

Who you are in life?

The best way to start an autobiography is to state your name. When you are writing this paragraph, you usually explain the type of person you are; use facts about yourself such as: have you won any awards? What types of awards have you won? Did you finish school? Do you plan on going to college?

What life means to you?

This is now your second paragraph. In this paragraph you should state how you see life–what does life mean to you. Are you happy or sad? Do you have a lot of friends or just a few? How do you make your school days go by? Do you have a boyfriend/girlfriend? What are your favorite places to go on dates? How long have you been dating? If you are involved in a relationship, do you think it will last forever?

What is your outlook on the future?

In this paragraph you should explain what you think the future will be like. Pick a year and explain how it will be but explain it through your eyes. Where will you be? How will you be living? Will you be married? Will there be any kids? Who will you be married to? What is he/she like? How long will you have been together?

Conclusion

The conclusion is the last paragraph of your autobiography and an important one, too. In the conclusion you usually try to re-word the introduction and add some type of closure to bring the whole autobiography together.

Türkçe :

Ne zaman bir otobiyografi yazmak istersen, sen üç büyük şeyde odaklarsın : Senin, yaşamda kim olduğun, yaşamın, sana ne ifade ettiği ve gelecekte senin görünüşünün ne olduğu.
“Otobiyografiler, A.D. 400’den beri, aziz Augustine olan erken Hıristiyan bir liderin, onunkine yazdığı zaman yazıldı”. Bir otobiyografi, o kişinin kendi hayatı hakkındaki bilgidir. Onda, o, o kişinin yaşamının, etrafta ne bütün olduğunu söyler. Ne zaman senin kendi otobiyografini yazmak, senin, yapabildiğin gibi kendin hakkında o kadarını açıklaması için ilginç gerçekleri kullanır.
Senin, bir otobiyografiyi yazmanın, senin yaşamının hakkında birçok gerçekle başlangıç ötede olduğu zaman yaptığın ilk şey; Örneğin, ne zaman, ve senin, nerede doğmuş olduğun, senin, (Şehir ve durum) nerede yaşadığın, senin, okula ve senin, kimle yaşadığına nerede gittiğin. Sen, birçok bilgiyi vermek zorundasın, bundan dolayı senin okuyucun açıkça, neye ilerliyor olduğunu anlayabilir. Sen, bu tanışmayı yazdığın andan itibaren, sen, senin otobiyografi ilk paragrafına başlamak için hazırsın.
Senin, yaşamda kim olduğun?
Bir otobiyografiye başlaması için en iyi yol, senin ismini belirtmektir. Senin, bu paragrafı yazıyor olduğun zaman, sen genellikle, senin olduğun kişinin tipine açıklarsın; Mesela kendin hakkında gerçekleri kullan: Sen, herhangi bir ödülü kazandın mı? Sen, ödüllerin hangi tiplerini kazandın? Sen, okulu bitirdin mi? Sen, fakülteye gitmekte planlar mısın?
Ne yaşam, sana ifade eder?
Bu, şimdi senin ikinci paragrafındır. Bu paragrafta sen, senin, yaşamı nasıl gördüğünü belirtmeliydin — yaşam, sana neyi ifade eder. Sen, mutlu veya üzgün müsün? Senin, birçok arkadaşın var mı, veya biraz sadece mi? Sen, gündüzleri geçmesi için senin okulunu nasıl yaparsın? Senin, bir erkek arkadaş kız arkadaşın var mı? Senin favori yerlerin, ne tarihlere ilerlemesi içindir? Sen, ne kadar uzun çıkmaktasın? Eğer sen, bir ilişkide karıştırılırsan, sen, onun, sonsuza dek devam edecek olduğunu düşünür müsün?
Gelecekte senin görünüşün, nedir?
Bu paragrafta sen, senin, geleceğin, olacak olduğunu neyi düşündüğün gibi açıklamalıydın. Bir yılda seç, ve onun, nasıl olacak olduğunu açıkla, ama senin gözlerin boyunca onu açıkla. Sen, nerede olacaksın? Sen, nasıl yaşıyor olacaksın? Sen, evlenilecek misin? Orada, herhangi bir çocuk olacak mı? Sen, kimle evli olacaksın? Ne gibi onun olduğu odur? Sen, ne kadar uzun bir arada olmuş olacaksın?

Örnek İngilizce Otobiyografiler : Örnek İngilizce Otobiyografiler için Tıklayın.


İngilizce Otobiyografi Yazmak , Örnekler How to write an Autobiography ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone’da batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? Gerçekten çok kullanışlı olabilecek ilginç icatlar Filozof El Razı Hayatı ve Eserleri Disket Defter Yapmak Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak Merkezi Sinir Sistemi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır