Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek
İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek

Tai Türkiye’nin Uçak fabrikası yine yüzleri güldürdü.Türk Helikopterinin Çıkış Tarihi belli oldu 2010 da havalanacak olan helikopterimizin Özellikleri :

Helikopterler, 2 ton ağırlığında, 6-8 kişilik kapasiteye sahip bulunacak.

TAI’nin, hafif ticari helikopter geliştirme projesinde geri sayım başladı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu öncü projede TAI prototip üretiminin tamamlanmasıyla yer ve uçuş test çalışmalarına 2010 yılında başlamayı planlıyor. Havacılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Projesi çerçevesinde, öncelikle TAI, daha sonra ise diğer savunma sanayii şirketlerinin bugüne kadar elde ettiği kazanımlar, helikopter üretim projesine aktarılacak. Yerli ve uluslararası havacılık sektörüyle yapılacak işbirliği çerçevesinde üretimi planlanan hafif ticari helikopterler, 2 ton ağırlığında, 6-8 kişilik kapasiteye sahip bulunacak. TAI tesislerinde gövde ve aksam üretim çalışmalarına devam edilen ticari helikopterlerin, öncelikli olarak elektronik-aviyonik (uçuş bilgisayarı ve benzeri donanım) sistemleri, altyapısı, helikopter motoru, helikopter kuyruk plakaları, yakıt tankı ve aksamı imalatları gerçekleştirilecek.

İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Necati Şaşmaz’ın Web Sitesi Yazete.Com Windows Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir? Teknolojinin Yeni Suç Türleri Üzerindeki Etkisi Kar Neden Beyaz Renklidir ? Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır? Flash sitelerde dizinlenebilecek

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır