Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İlk Işınlanan Haber Spikeri

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » İlk Işınlanan Haber Spikeri
İlk Işınlanan Haber Spikeri

Bütün dünyanın heyacanla izlediği ABD başkan seçimlerinde teknolojik bir ilke imza atıldı. Bu teknolojik yenilik CNN’den geldi. İşte ayrıntılar…

Geçtiğimiz günlerde Ali Kırca’nın yönettiği Show ana haber bültenini izleyenler şaşkına dönmüştü. Dönmemek de mümkün değildi. Zira Show muhabiri Diyarbakır’dan bir anda Aktütün’e ışınlanmıştı! Diyarbakır’da olay yerinde bulunan Show muhabiri Ozan Pezek, ortalama 5-10 dakika sonra bu kez Aktütün’de ortaya çıkmış. Üstelik bu kez telefon bağlantısı ile değil görüntülü canlı yayında yapılmıştı. Bu sefer ışınlamayı CNN gerçekleştirdi ama Show ana haber bültenin ki gibi ”çakma” değil kameralarını kullanarak gerçekleştirdi.

CNN bir ilki gerçekleştirerek, dünyada ilk kez canlı yayında, binlerce kilometre uzakta, Chicago’da bulunan habercisi Jessica Yellin’i New York stüdyosundaymış gibi canlı yayına hologram teknolojisiyle “ışınladı”.

35 kamera ile gerçekleştirilen bu ‘ışınlama’ dünyada bir ilk oldu.

Edinilen bilgiye göre 35 adet high definition kamera kullanıldı. Tüm kameralar farklı açıdan muhabirin görüntüsünü elde ederek tüm boyutları yakalayabilmeyi başardı.

İlk Işınlanan Haber Spikeri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sahibinden seri ilan sitesi İlanSet hizmetinizde! Teknoloji için Patent Almanın Önemi Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti Online Alışverişte Merak Edilen Konular WhatsApp Telegram’a savaş açtı ! Resimleri Keserek Fotomontaj Yapmak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır