Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iCloud’da Yeni Güvenlik Önlemi – Rehber

Ana Sayfa » Makalelerimiz » iCloud’da Yeni Güvenlik Önlemi – Rehber
iCloud’da Yeni Güvenlik Önlemi – Rehber

31 Ağustos gecesi yaşanan skandal sonrasında Apple, yeteri kadar güvenlik önlemi almadığı gerekçesiyle eleştirilmiş ve pek çok ünlünün internete sızan fotoğrafları sonrasında yeni güvenlik önlemleri almaya yönelmişti.

icloud güvenlik kodu

Bu yazımızda iCloud güvenlik önlemi, iCloud güvenlik güncellemesi, iCloud’da nasıl güvenlik sağlanır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Apple, yaşanan skandal sonrasında iCloud hizmetinde güvenlik seviyesini bir adım üste taşıyor. Yeni alınacak güvenlik önlemleri ile fotoğraflar ve diğer veriler üçüncü şahıslar tarafından erişilemeyecek hale geliyor. Fakat alınan her güvenlik önleminin sonuçta kullanıcı tarafından alınacak önlemlerin ötesine geçemeyeceğini de unutmamak gerekiyor.

iCloud Güvenlik Güncellemesi – Onay Kodu

Apple tarafından iCloud verilerinin daha güvenli bir şekilde saklanabilmesi için iki aşamalı güvenlik sistemi devreye alınıyor. Geçmiş dönemde şifrenizin bir şekilde ele geçirilmesi durumunda şifreniz kolaylıkla değiştirilerek tüm verileriniz üçüncü şahıslara açılıyordu.

iCloud için devreye alınacak olan iki aşamalı güvenlik sistemi ile şifreniz ele geçirilse dahi telefonunuza gelecek olan onay kodu girilmediği sürece hesabınıza giriş yapılması mümkün olmayacak. 4 haneli güvenlik kodu yalnızca telefon sahibi tarafından doğrulanırken farklı bir giriş imkanı bulunmayacak. Fakat yeni güvenlik sisteminin aktif hale getirilebilmesi için Apple ID ayarlarının resmi site üzerinden değiştirilmesi gerekiyor.

Apple’ın kullanıcılar tarafından yeni güncellemeye yeterli ilgi olmaması durumunda 1 Ekim 2014 tarihi itibariyle üçüncü parti uygulamalarına da farklı şifre türlerini uygulaması bekleniyor.

iCloud’da Yeni Güvenlik Önlemi – Rehber - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2013 – 2014 Teknoloji ve Tasarım Dersi Zümre Toplantı Tutanağı Uçaklardaki Fırlatma Koltuğu Detaylı Bilgi Eski oyunlar Mac’te nasıl açılır? Define İşaretleri ve Anlamları Deep Freeze Şifresini Unutanlara Çözümler İslamiyet Öncesi Türk Aileleri  ve Yaşam Tarzları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır