Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iCloud Hesabı Nasıl Korunur? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » iCloud Hesabı Nasıl Korunur? Nelere Dikkat Edilmelidir?
iCloud Hesabı Nasıl Korunur? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son 10 günlük süreçte özellikle ABD’de yaşayan pek çok ünlünün internete sızan fotoğrafları gündemi işgal etmişti. 31 Ağustos iCloud saldırısı olarak kayıtlara geçen bu durum, iCloud üzerinde fotoğraflarını depolayan ünlülerin pek çok gizli sırrını açığa çıkardı. Bugüne kadar Apple kullanıcıları içerisinde belirli bir kitleyi elinde tutan iCloud, saldırı sonrasında daha da popülerleşmiş gibi görünüyor.

icloud hesabı nasıl korunur

Bu yazımızda iCloud hesabı nasıl korunur, iCloud hesabında nelere dikkat edilmelidir, iCloud gizlilik hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz.

iCloud Hesabı Nasıl Korunur?

31 Ağustos saldırısı sonrasında pek çok iCloud kullanıcısı, bilgilerinin gizliliği konusunda şüpheye düşmüş ve iCloud hesaplarını geçici olarak devre dışı bırakmıştı. Öncelikle iCloud hesabını incelemek gerekirse, Apple cihazlarına özel olan bu sistem, bir anlamda depolama birimi olarak kullanılmaktadır. Depolama yani bulut sistem olarak adlandıracağımız bu hizmet, Apple cihazımızda yapmış olduğumuz tüm değişiklikleri yedekleyebilmekte ve depolayabilmektedir.

Apple’a göre yaşanan bu olay, kullanıcı bilgilerinin deneme -yanılma yöntemiyle ele geçirildiğini gösteriyor. Fakat verilen hizmetin yeterince incelenmediği ve açıkların gözlenmediği bir gerçek. Bu nedenle güvenliği bir anlamda kendimiz sağlamalıyız. Öncelikle şifremiz basit ve tekrar içeren karakterlerden oluşmamalı. Özellikle doğum tarihi, özel bir kişi ismi ya da sık kullanılabilecek şifrelerin tahmini oldukça kolaydır. Şifre oluştururken rakam ve sayı dışında özel karakterlere ( %, $, #) yer vermek yararlı olacaktır.

Bir diğer önlem ise iCloud yedekleme sistemini yeniden gözden geçirmek üzere. Fotoğrafları otomatik olarak yedekleyen iCloud için gizli olduğunu düşündüğünüz içeriklere yayından kaldırma işlemi uygulayabilirsiniz. Ayrıca ikincil doğrulama yani sms onay sistemini kullanmakta yararlı olacaktır.

iCloud Hesabı Nasıl Korunur? Nelere Dikkat Edilmelidir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Windows Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir? Yıldız Şifreleri Okumak için Program Resimleri Keserek Fotomontaj Yapmak Dünyanın En Küçük Savaş Uçağı Godaddy Türkçe Firma içi Transfer Hatası Uçak Simülatörleri Hakkında

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır