Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Havacılıkta Sorunlar ve Ölümler

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » Havacılıkta Sorunlar ve Ölümler
Havacılıkta Sorunlar ve Ölümler

Uçak kazaları sık duymadığımız birşey olsada kendinden fazla söz ettiren olaylardır.Teknolojide bir umuramazlık canınıza mal olabilir. Uçaklarda teknolojinin bir ürünü olduğu için ölüm kaçınılmazdır.
En Son Adından söz ettiren Atlas Jet uçağının Birçok Bilim insanına mezar olmasıydı.
45 bin üyeli Uluslararası Uçak Mühendisleri Birliği’nin mühendislerine sorduğu sorulardan, pilotların bazı teknik sorunları şirketlerine bildirmekte geç kaldıkları anlaşıldı.
3 yıl önce Kıbrıs Kesimi’nden kalkan bir yolcu Yunanistan ’ın başkenti Atina yakınlarında düşmüş, uçaktaki 121 kişiden kurtulan olmamıştı. Uçak havalandıktan kısa süre sonra havalandırma sisteminde bir sorun yaşayan pilotların, bu durumu kuleye bildirmediği tespit edilmişti.
Bir süre sonra oksijensizlikten baygın düşen pilotlar kontrolü kaybedince uçak dağlık bir araziye çakıldı.

Uluslararası Uçak Mühendisleri Birliği’nin yaptığı araştırma, bu kazadakine benzer küçük görünen ama üzücü sonuçlar doğurabilen teknik hataların, pilotlar tarafından zamanında gerekli birimlere iletilmediğini gösterdi. Araştırmaya göre, pilotların yüzde 90’ı küçük teknik sorunları seferlerini tamamladıktan ya da günlük vardiyalarından sonra bildiriyor.

Bu durum, özellikle küçük bütçeli havayollarının da işine geliyor. Zira, şirketler bu sayede günün sonunda daha az masraf yaparak sorunları giderme fırsatı buluyor.

Ancak, bu gecikmeler tıpkı 2005’teki kazada olduğu gibi ölümcül sonuçlar doğurabiliyor.

Havacılıkta Sorunlar ve Ölümler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir? ASUS ZenWatch 3 İncelemesi – Yorumlar 100 Kilometrede 1 Litreden Az Yakıt Resimleri Fotoğrafları Karakalem Yapma LG G Watch Özellikleri ve Fiyatı – İnceleme A – B – C Class Ip Nedir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır