Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hangisini Kullanmalı – Windows 7 Mi Windows 8.1 Mi?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Hangisini Kullanmalı – Windows 7 Mi Windows 8.1 Mi?
Hangisini Kullanmalı – Windows 7 Mi Windows 8.1 Mi?

Geçtiğimiz günlerde beklentilerin aksine Windows 9 yerine Windows 10’u duyuran Microsoft, kullanıcıları şaşırtarak yeni işletim sistemini bahar aylarında sunacağını açıkladı. Her ne kadar sunulan özellikler ve beta ile Windows 10 iyi bir alternatif olarak görülse de hali hazırda olan işletim sistemleri içerisinde Windows 7 ve 8.1 en iyi seçenekler olarak öne çıkıyor.

windows 7 ve windows 8.1 karşılaştırması

Bu yazımızda Windows 7 – 8.1 karşılaştırması, en iyi Windows sürümü, hangi Windows sürümü kullanılmalı gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows 8 ilk duyurulduğunda bir devrim başlatılmak istenmiş ve Windows işletim sistemine olan bakış açısının değiştirilmesi planlanmıştı. Gerek sunulan özellikler gerekse de görünüm açısından daha önceki sürümlerden ayrılan Windows 8, kullanıcılar tarafından pek çok şikayet almıştı. Özellikle dokunmatik ekranlar ve mobil cihazlar için tasarlanan bu işletim sistemi, henüz yeteri kadar yaygın olmayan bu teknik özellikler nedeniyle beklediği ilgiyi bulamamıştı. Fakat 8.1 güncellemesi yayınlandıktan sonra şikayetler önemli ölçüde azalırken kullanıcılar memnuniyetlerini dile getirmeye başladı.

Windows 7 Neden Tercih Edilmeli?

Kararlı ve bir o kadar da güçlü bir yapıya sahip olan Windows 7, Vista hüsranından sonra gelen en iyi işletim sistemi olarak görülüyor. Her ne kadar yakın bir süreçte Microsoft tarafından sunulan desteği kaybedecek olsa da hali hazırda pek çok işletim sistemine oranla çok daha stabil hizmet sunmakta. Üstelik Pazar payı açısından incelendiğinde Windows 7, tüm sürümler içerisinde pastadan en büyük payı alırken gerek yazılımlar gerekse de diğer araçlar ile gösterdiği uyum nedeniyle daha uzun bir süre tercih edilecek gibi görünüyor.

Windows 8.1 ise, profesyonel kullanım için ideal gibi görünse de pek çok ofis uygulamasına yatkın olmaması ve kullanım açısından zorluklar çıkarması nedeniyle bir süre daha geri planda kalacak gibi görünüyor. Ancak sunduğu özellikler ve altyapı ile Windows 8.1 oldukça hızlı işletim sistemi olarak öne çıkıyor.

Hangisini Kullanmalı – Windows 7 Mi Windows 8.1 Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlk yerli Türk Uçağı “Hürkuş” ve Özellikleri Steam Oyunu Kütüphaneden Kalıcı Silmek WordPress Resim Ekleme Sorunu Turkcell 532 Li hat Ve Prestiji Türkiye’de Uydu Fabrikası Açılıyor. İlk Proje Turksat 5A Aynanın İcadı Ayna Nasıl icat Edildi ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır