Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hangi Uzak Masaüstü Programını Kullanmalıyım – İnceleme

Ana Sayfa » Bilgisayar » Hangi Uzak Masaüstü Programını Kullanmalıyım – İnceleme
Hangi Uzak Masaüstü Programını Kullanmalıyım – İnceleme

Bilgisayarın başından ayrılmanız ve çok önemli bir işi devam ettirmeniz gereken bir anda uzak masaüstü programlarına ihtiyaç duyduğunuz olmuştur. Başka bir yerden kendi bilgisayarınızı kontrol etmeniz ya da bir sorun anında bir başka arkadaşınıza yardımcı olmanız için iyi performans gösteren uzak masaüstü programlarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

teamviewer, splashtop, chrome remote desktop

 

Bu yazımızda hangi uzak masaüstü programını kullanmalıyım, uzak masaüstü programları nasıl kullanılır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sizler için sırasıyla Teamviewer, Splashtop ve Chrome Remote Desktop isimli üç programı inceledik. Aşağıda programların artı ve eksileri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Teamviewer Nedir? Avantajları Nelerdir?

Günümüzde en popüler uzak masaüstü yazılımlarından birisi olan Teamviewer, Windows, OSX, Linux ve Android işletim sistemlerinde kullanılmaktadır. Programın desteklediği özellikler arasında uzak masaüstü kontrolü, uyku moduna alma ya da çıkarma, veri aktarma, mobil cihazlar ile bağlanma, çoklu bağlantı öne çıkmaktadır.

Program oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Bireysel ve Ticari olmak üzere farklı seçenekleri bulunmaktadır.

Splashtop Nedir? Avantajları Nelerdir?

Teamviewer’da olduğu gibi Splashtop’da Linux, Windows, OSX ve Android işletim sistemlerin de kullanılabilmektedir. Beş farklı bilgisayara kadar bireysel kullanımda ücretsiz sunulan program, anlık veri aktarımı imkanı sağlamaktadır. Splashtop kullanılarak ciddi bir gecikme yaşamadan uzak bir bilgisayara kolaylıkla bağlanabilir ve işlerinizi halledebilirsiniz.

Programı tüm özellikleri ile kullanmak istediğiniz de aylık iki dolarlık bir ücreti gözden çıkarmanız gerekecektir.

Chrome Remote Desktop Nedir? Avantajları Nelerdir?

Windows ve OSX sürümlerinde kullanılabilen program, kişisel ya da ticari kullanım ayırt etmeksizin ücretsiz kullanılabilmektedir. Diğer programların aksine tarayıcı kurulumu, eklentisi şeklinde kullanılan program yine basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir.

Tarayıcı üzerinde herhangi bir sorun yaşatmadan çalışan programın en önemli dezavantajı Chrome üzerinden giriş yapılmayı gerektirmesidir. Veri paylaşımı gerçekleştirilemeyen programı daha basit işleriniz için kullanabilirsiniz.

Hangi Uzak Masaüstü Programını Kullanmalıyım – İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

GTA 4 IV Oyun Hileleri SiteMap Türkiye’de Siber Güvenlik İçin İlk Adım Atılıyor Godaddy Türkçe Firma içi Transfer Hatası Ani Zayıflama Diyeti Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır