Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hangi Ekran Kartını Almalı – Ekran Kartı Rehberi

Ana Sayfa » Bilgisayar » Hangi Ekran Kartını Almalı – Ekran Kartı Rehberi
Hangi Ekran Kartını Almalı – Ekran Kartı Rehberi

Yeni çıkan pek çok bilgisayarda AMD ve Nvidia ekran kartlarının kapışmasını izliyoruz. Firmalar tarafından üretilen yeni modeller özellikle fiyat/performans açısından kullanıcıları tatmin ederken ekran kartı seçiminde büyük kararsızlıklar yaşanabiliyor.

Sizler için bu yazımızda AMD ve Nvidia tarafından üretilen 2 ekran kartını karşılaştıracağız. Aşağıda hangi ekran kartını almalı, ekran kartı alırken nelere dikkat edilmeli, AMD mi Nvidia mı gibi sorular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

hangi ekran kartını almalı

Hangi Ekran Kartını Almalı ?

Sapphire HD 7970 GHz Edition Vapor – X

Şuan piyasa da bulunan ekran kartları içerisinde HD 7970 modeli “ en hızlı “ ünvanı ile öne çıkıyor. Diğer pek çok modele göre fiyat açısından uygun olması, yüksek çözünürlüklü görüntülerin elde edilebilmesi bu model ile gerçekleştirilebilir. Ekran kartı pek çok oyunda 2560×1600 çözünürlükte görüntü sağlayabilmekte.

Asus GTX 670 Direct CU II

Piyasaya sürüldüğü ilk dönemde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan GTX 670, GTX 680 modelinin yalnızca biraz daha kısılmış hali olarak tanımlanmaktaydı. Diğer GeForce kartlarına göre biraz daha yavaş olan bu model yine daha uygun fiyatlar ile kullanıcılarla buluştu. Fiyat açısından henüz bir ilerleme kaydedemese de HD 7970’e kafa tutan özelliklere sahip olduğu söylenebilir.

İki model arasında tercihimiz Sapphire HD 7970 GHz Edition Vapor – X ‘den yana. Şuanda Asus GTX 670 modeli ortalama 900 – 1100 TL arasında satılırken Sapphire HD 7970 modeli 400 – 500 $ seviyesinde kullanıcılar ile buluşmakta.

 

Hangi Ekran Kartını Almalı – Ekran Kartı Rehberi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlaçlarınızı Taşımak için İlaç Kutusu Atv ve evdeki telsiz telefon Fiziksel Portlar ve Yapabileceklerimiz Ev dekorasyonları için dekor.org yeter ! İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları Akılcılığın Temeli : Bilim ve Teknoloji

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır