Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hangi DNS Kullanılmalı,Tercih Edilmeli

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Hangi DNS Kullanılmalı,Tercih Edilmeli
Hangi DNS Kullanılmalı,Tercih Edilmeli

Gerek internet yasakları gerekse de daha hızlı ve kesintisiz erişim sağlamak için zaman, zaman farklı DNS’lerden yardım alıyoruz. Bu DNS’lerin bir kısmı hem güvenli hem de hızlı hizmet sunarken bir kısmı ise yalnızca işlemlerimizi yavaşlatıyor.

dns seçerken nelere dikkat etmeli

Bu yazımızda en hızlı dns hangisi, hangi dns kullanılmalı, dns seçerken nelere dikkat edilmeli gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İnternet üzerinde sörf yaparken karşılaşılan sorunlardan ilki internetin yavaşlığı ve erişim sıkıntısıdır. Her ne kadar bu sorunlar servis sağlayıcı altyapısı nedeniyle ortaya çıksa da kimi zaman kullanılan DNS nedeniyle de görülebiliyor. DNS kaynaklı ortaya çıkan sorunların çözülmesi durumunda internet erişiminiz ve hızınız artacak çok daha keyifli bir kullanım imkanı bulacaksınız.

Hangi DNS Kullanılmalı? En Hızlı ve Güvenli DNS

Gerek Google gerekse de OpenDNS, bilgisayar kullanıcılarının sıklıkla kullandığı domain serverlarıdır. Fakat bu DNS’lerin alternatifi olan pek çok uzantı bulunmakta.

Sizin için en hızlı ve kullanışlı DNS adresini tavsiye yerine yine kendiniz bulabilirsiniz. Bunun için DNS hızını kontrol edebileceğiniz NameBench isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Mac, Linux ve Windows platformlarında kullanılabilen NameBench, herhangi bir kurulum gerektirmeden kolaylıkla kullanılabilmekte.

Programı indirip açıktan sonra karşınıza iki farklı seçenek çıkmakta. Bunlardan ilki internet geçmişiniz ya da deneyiminiz üzerinde yapılan incelemeye dayanıyor. Daha önce kullandığınız DNS adresleri arasından sizin için en uygun olanı bu testle belirleyebilirsiniz.

İkinci adımda ise mevcut kullanmış olduğunuz DNS  hızını belirleyebilirsiniz. Fakat bu testi yapmadan önce anti-virüs yazılımları dahil tüm bağlantıları sonlandırmanız yararlı olacaktır.

Hangi DNS Kullanılmalı,Tercih Edilmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Odtü İzlenimleri Odtü Gezisi Sayfa eBGBM Nedir Büyük yada Küçük harfle yazılmış yazıları Büyültme Küçültme İnternette Karşılacağınız Büyük Yanlışlar Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilenler CES 2020’de Ön Plana Çıkan Teknolojik Gelişmeler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır