Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı

Ana Sayfa » Bilgisayar » Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı
Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı

Bulut depolamada son yıllarda hizmet veren firma sayısı hızla artıyor. Dropbox, Google ve Box gibi bulut depolama hizmeti veren firmalar her ne kadar kusursuza yakın hizmet sunsalar da güvenlik konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor.

hangi bulut depolama hizmeti

Bu yazımızda hangi bulut depolama hizmeti kullanılmalı, bulut depolama da güvenlik, en iyi bulut depolama hizmeti hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Hali hazırda bulut depolama hizmeti veren firmaların birçoğunda dosya şifreleme ve veri transferinde güvenlik gibi konulara dikkat edilmiyor. Özellikle uzaktan erişim ve büyük dosyalar için önemli bilgilerini bu gibi hizmetlerde depolayan kişiler için güvenlik ön plandayken bu kapsamda hizmet veren firmaların önemi bir kat daha artıyor.

Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı

Wuala 5 GB ücretsiz ve 20 GB için aylık 4 dolarda başlayan fiyatlar ile Windows, Linux, İOS ve Android platformlarına hizmet veriyor. Wuala’yı diğer firmalarda ayıran en önemli özellik dosya şifreleme ve buluta gönderim öncesi bilgisayar üzerinde şifreleme hizmeti sunuyor. Ayrıca veri transferi sırasında sağlanan güvenlik, dosyaların yabancı kişilerin erişimine engellenmesini sağlıyor.

McAfee Personal Locker Livesafe aboneliği olanlara ücretsiz 1 GB’lık hizmet veriyor. Windows 8, İOS ve Android platformlarında hizmet veren McAfee, hem akıllı telefonlar hem de Windows 8 üzerinden yönetilebilmekte. McAfee tarafından sunulan hizmetin en önemli ayrıcalığı ise verilere erişim öncesinde ses tanıma, yüz tanıma ve şifre ile kimlik doğrulama şeklinde hizmet vermesi.

Her iki bulut depolama hizmeti de alternatiflerine göre oldukça avantajlı ve güvenli hizmet sunmakta.

Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Youtube Girmek için DNS Numaraları Geçmişi ve Çerezleri Silmek için CCleaner v2.09 Windows 10 Özellikleri – Gereksinimler Zulmü Alkışlayamam Mehmet Akif Ersoy Teknoloji ve Tasarım dersinin Yararları En çok Satan Taşınabilir Şarj Cihazları Power Bank

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır