Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hangi Antivirüs Programı Kullanılmalı, En İyi Antivirüs Programı

Ana Sayfa » Bilgisayar » Hangi Antivirüs Programı Kullanılmalı, En İyi Antivirüs Programı
Hangi Antivirüs Programı Kullanılmalı, En İyi Antivirüs Programı

İnternet ile sürekli içli dışlı olan, bankacılık işlemlerinden pek çok özel veriyi internet üzerinde gerçekleştiren kullanıcıların birçoğu güvenlik konusunda ücretli ve ücretsiz hizmet sunan Antivirüs yazılımlarından destek alıyor. Beklentilerin aksine sık kullanılan pek çok ücretli yazılım testlerde başarısız olurken bazı ücretsiz yazılımlar daha ön sıralarda yer alıyor.

Bu yazımızda en iyi antivirüs programı hangisi, hangi antivirüs programı kullanılmalı, hangi antivirüs programı seçilmeli gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

antivirüs programları

Av-test tarafından yapılan ve Windows 8.1 altı sürümlerde çalışmakta olan antivirüs yazılımları hakkında yapılan test sonuçlarına göre oldukça ilginç değerler çıktı. Test içeriğinde koruma, performans ve kullanım kategorileri altında toplamda her yazılım 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu puanlamaya göre Kaspersky Internet Security en yüksek puanla ilk sırada yer alırken, Avira Internet Security ikinci, Qihoo Internet Security ise üçüncü oldu.

Hangi Antivirüs Yazılım Tercih Edilmeli?

Test sonuçlarına göre koruma, performans ve kullanım açısından ilk üç sırada yer alan yazılımlar dışında Bitdefender ve McAfee, Qihoo ile aynı puanı elde etti. Test sonuçları arasında en ilginç sıralamayı ise kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen, 17.sırada yer alan Eset ve 23.sırada yer alan Microsoft Windows Defender elde etti.

Sonuçlara göre hali hazırda kullanıcıların pek çoğunun tercih ettiği Kaspesky Internet Security’i tercih etmek yerinde olacaktır. Fakat benzer puanları alan ve performans – koruma sunan sonraki üç yazılım da tercih edilebilir.

Hangi Antivirüs Programı Kullanılmalı, En İyi Antivirüs Programı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ehliyet Alabilmek İçin Gerekli Belgeler İnternetin İcadı Teknoloji ile Gelen Testler ve Burç Uyumları Çiftçi Robotlar ve Çevre Dostu Çözümler Tüm Ülkelerin Bayrak İconları Bilim ve Teknik Dergisi 45 yıllık Arşivi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır