Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hangi Anti-virüs Yazılımı Kullanılmalı?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Hangi Anti-virüs Yazılımı Kullanılmalı?
Hangi Anti-virüs Yazılımı Kullanılmalı?

Bilgisayarların internet üzerinden gelebilecek tehditlere karşı korunmasında en etkili ve geçerli yollardan ilki anti-virüslerdir. Her ne kadar antivirüs tercihinde bilgisayar özellikleri ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmasa da bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.

en iyi antivirüs yazılımları

Bu yazımızda hangi anti-virüs yazılımı kullanılmalı, anti-virüs seçerken nelere dikkat etmeli, anti-virüs yazılımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bilgisayarın dışarıdan gelebilecek zararlı yazılımlara karşı korunmasında anti-virüsler bir kalkan görevi görmektedir. Herhangi bir anti-virüs yazılımının yüklenmesi bilgisayarın ve hesaplarımızın %100 korunacağı anlamına gelmediği gibi bazı ek önlemlere dikkat edilmesi gerekir.

Hangi Anti-virüs Yazılımı Kullanılmalı? Anti-virüs Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle kullanacağınız yazılımın ücretsiz olması bazı koruma önlemleri açısından kısıtlı özellikler içermesi anlamına gelmektedir. Firmaların ürettiği bu yazılımlardan bazıları kısıtlı özellikler ile kullanıcılara ücretsiz sunulmaktadır. Ayrıca internet üzerinde yasal olmayan şekilde sunulan anti-virüs yazılımları da size kapsamlı bir koruma sağlamayacaktır.

Bilgisayarınızın özelliklerine göre seçim yaparken bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Örneğin 2 GB RAM ve 1.2 GHz işlemciye sahip bir bilgisayar da Bitdefender ve Avast gibi anti-virüs yazılımları tercih edilebilir. Fakat 4 GB RAM ve 2.4 GHz üzeri işlemciye sahip bir bilgisayarınız var ise ilk iki yazılım dışında Eset, Kaspersky ve Norton gibi yazılımları kullanabilirsiniz.

Anti-virüs seçerken dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise yerli kaynaklarda yeteri kadar yer almasa da yazılımların zararlılara karşı gösterdiği başarılardır. Anti-virüs yazılımları üzerine yapılan testler de elde edilen sonuçlar belirli aralıklarla paylaşılarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca anti-virüs yazılımınız da birlikte anti-malware gibi ek programlar da kullanabilirsiniz.

Hangi Anti-virüs Yazılımı Kullanılmalı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Havacılıkta Sorunlar ve Ölümler Red Bull Kağıt Uçak Yarışması Firefox Mobile FaceBook’un Yeni Arayüzü Karadelikler Nedir Nasıl Oluşmuştur? Depolama Birimlerinde Güvenlik Zaafı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır