Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Guglielmo Marconi ve İcadı

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Guglielmo Marconi ve İcadı
Guglielmo Marconi ve İcadı

Guglielmo Marconi
Guglielmo Marconi önemli bir İtalyan mucittir. Buluşu ise şu an halen aktif olarak kullandığımız radyo olmaktadır. 1902’li yılların başında ses dalgaları ile çalışmalarını sürdüren Marconi radyo dalgalarını havadan iletebilme konusun önemli bir yol kat etmiştir. Hatta bunu tel ya da kablo kullanmaya gerek duymadan istenilen bir yere mesaj yollama çözümü ile bir ileri seviyeye taşıdı.
Marconi yaptığı çalışmalarının bir tanesinde radarın mucidi olan Hertz’ in 1894 yılında yaptığı elektronik kıvılcımı ile çalışan jeneratörü ve yine dalga alıcı mucidi olan Brandy’ nin mekanizmasını bir arada kullanarak hiç bir şey kullanmadan on metre mesafedeki kapı zilini çalmayı başarmıştır.
Teknoloji için ilerleyen dönemlerde büyük bir gelişme olacak bu durum sayesinde artık çok uzak noktalara bile ses dalgalarını bu yöntem sayesinde buluşturmak adına önemli bir adım atılmıştır. İşte dinlediğimiz radyonun bu günlere gelmesinde Marconi çok değerli ve önemli bir bilim adamı olmuştur. Kısa süre içerisinde geliştirilen bu ses dalgaları beraberinde artık çok büyük bir sektöründe habercisi olmaktaydı.
Her geçen gelişen radyo teknolojisinin en önemli sacayağı olan İtalyan mucit böylece yüzyılı aşkın bir süredir hala ilk gün ki gibi ilgi gören bir işe de imzasını başarılı bir şekilde atmayı başarmıştır. Radyo dalgalarını bulan ve gelişmesinde öncülük eden Marconi’ yi minnetle anıyoruz.

Guglielmo Marconi ve İcadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigara dumanında bulunan gazlar ve İnsan sağlığına etkileri Eski oyunlar Mac’te nasıl açılır? PUBG Lite Nasıl İndirilir? Cinsiyeti Belirleyen Genler Gsm Operatörleri Mesaj Merkezi Numarası Ford Yeni Nesil Direksiyon Sistemi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır