Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

Ana Sayfa » DİĞER » Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?
Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

Teknolojinin getirdiği gelişmeler bizlere sağladığı kolaylıklar yanında ciddi güvenlik tehlikelerini de getirmektedir. Sosyal medya, bankalar ve iş panelleri için kullandığımız şifrelerin güçsüz olması ciddi sorunlara yol açabilir ve sizi maddi veya manevi kayıplara uğratabilir. İnternet ve bilgisayar korsanlarına karşı tam koruma sağlamak istiyorsanız atmanız gereken adımlardan biri de güçlü şifreler oluşturmaktadır. Tahmin edilebilir, kolay şifreler koymak yerine güçlü şifreleri oluşturma yöntemlerini bu yazımızda öğreneceksiniz. Güçlü şifre nasıl oluşturulur? sorusuna yanıt için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Şifre Oluştururken Asla Yapmamanız Gerekenler

Şifre oluştururken kalıplaşmış şifrelerden uzak durun. Örneğin; “123456, 123123, qwerty, doğum tarihiniz, adınız ve soy adınız, password, sananebe” gibi çok tahmin edilecek şifreleri kullanmayın. Bu şifreler Türkiye kullanıcılarının oluşturduğu şifrelerdir. O yüzden tahmin edilmesi de zor değildir.

Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise tüm platformlar için aynı şifreyi kullanmayın. Eğer bir platformda şifrenizi çaldırırsanız diğer platformlar için de denenecek anlamına gelmektedir. Her platform için farklı şifre belirleyin ve unutmamak için not alın.

Güçlü Şifre Oluşturmak

Güçlü şifre oluşturmak için uymanız gereken kurallar çok basittir. Şifrelerinizi en az 10 karakterden oluşturun. Bu karakterler içerisinde mutlaka büyük harf kullanmaya özen gösterin. Aynı şekilde “@, !, +, %, &” gibi özel semboller de kullanın. Harflerin yanında rakam da kullandığınız zaman şifrenizin kırılması imkansız olacaktır.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2 TB Hdd Neden 1.81 TB Gözükür ? Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti Dünyada Bulunan Bilim Merkezleri Osmanlı’da Bilim ve Teknoloji Faraday Future FF19 isimli elektrikli aracını tanıttı Çizgi izleyen robot nasıl yapılır

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır